Ayvayı, Başkentinde İncelediler

Son yıllarda üretilen Ayva ile yerel ve ulusal basına damga olan ve Ayvanın Başkenti olarak anılan Geyvede üreticilere yardımcı olabilmek ve daha kal...

Haber albümü için resme tıklayın

Son yıllarda üretilen Ayva ile yerel ve ulusal basına damga olan ve Ayvanın Başkenti olarak anılan Geyvede üreticilere yardımcı olabilmek ve daha kaliteli ürün yetiştirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor.

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünden Doç.Dr. Mehmet Emin Akçay başkanlığındaki teknik personel ayvanın Yüzde 65 ini tek başına üreten Geyvede ki  ayva bahçelerinde incelemede bulundular.

Geçtiğimiz ay içerisinde Geyveden yapılan ziyaret esnasında Ayvanın daha kaliteli yetiştirilmesi konusunda yapılabilecek çalışmalar kapsamında ilçeye davet edilen Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitütüsünden bir grup akademisyen Geyveyi ziyaret etti.

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitütüsü Başkanı Doç Dr. Mehmet Emin Akçay Başkanlığında Ziraat Yük. Müh. Zühtü Polat Zir. Yük. Müh. Cemil Hantaş ile Sakarya Tarım İl Müdürlüğünden Zir. Müh. Mehmet Alandan oluşan heyet Geyve ziyareti kapsamında  İlçe Tarım  Müdürü Hüseyin Sabanı ziyaret ettiler.Burada Ayva konusunda yapılan çalışmaların son durumu değerlendirildi.

Konuk teknik ekip daha sonra Geyve İlçe Tarım Müdürlüğünden Zir. Müh. Ozan Dündarın da katılımıyla Doğantepe ve Burhaniyedeki ayva bahçelerini ziyaret ettiler.Burada ayva bahçesinde dalında ayvayı inceleyen ekipler üreticileri bilgilendirdiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

21 Ağustos 2019 - Sakarya haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.