Sakarya valiliği Açık Kapı projesi hakkında bilgilendirme yaptı.

Erenler Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü'nün "Açık Kapı Projesinin Kamuoyuna Duyurulması" konulu basın açıklaması aşağıya çıkarılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Erenler Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü'nün "Açık Kapı Projesinin Kamuoyuna Duyurulması" konulu  basın açıklaması aşağıya çıkarılmıştır.    

          
                 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAKARYA VALİLİĞİ

 

                                                        

AÇIK KAPI PROJESİ

BASIN DUYURUSU
 

                Kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal verilmeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, hızlı ve etkin çözümler üretilmesi ve kamu hizmetleri sunumunda vatandaş memnuniyetinin artırılması amacıyla İçişleri Bakanlığımızın direktifleriyle yürütülen Açık Kapı Projesi kapsamında vatandaş başvuru ve taleplerinin alındığı Açık Kapı Birimimiz, YİKOB’a (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı) ait A Bloktaki Erenler Kaymakamlık Ek Hizmet Binasında 16/07/2019 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

                 Vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla hizmete başlayan Açık Kapı Biriminde vatandaşlarımız başvurularını;

          1-Kaymakamlığımız Açık Kapı Bürosunda görevli personel ile yüz yüze görüşerek bizzat yapabildiği gibi,

          2-İnternet üzerinden www.acikkapi.gov.tr adresine girerek ya da,

          3-Açık Kapı mobil uygulaması üzerinden yapabilecektir.

                 Vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen başvuru yollarından herhangi bir ile yapacakları başvuru (talep, şikâyet), Açık Kapı birim sorumluları tarafından elektronik sisteme kaydedilecek ve ilgili kuruma sistem üzerinden yönlendirilecektir. 

                Söz konusu başvuru (talep, şikâyet), ilgili kurum tarafından olumlu ya da olumsuz olarak yedi (7) iş günü içinde sonuçlandırılacak. Yedi (7) iş günü içinde sonuçlandırılamayan başvurularda, vatandaşa ‘‘ara-cevap’’ şeklinde süreçten ilgili birim tarafından bilgi verilecektir. Vatandaşlarımız, sürecin her aşamasını, başvuru numarasıyla internet üzerinden veya cep telefonuyla takip edebilecektir.

"Milletin Kapısı" anlayışıyla yola çıkılan bu Açık Kapı Projesinde amaç; vatandaş odaklı bir yönetim anlayışını ortaya çıkarmak, vatandaşın birim birim veya kurum kurum dolaşmasının önüne geçilerek başvuru ve taleplerini tek bir elden koordine edip vatandaşın karşılaştığı bürokratik engelleri ortadan kaldırmaktır.

Ekli Dosyalar

04 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.