Hendek Belediye Meclisi Toplandı

HENDEK BELEDIYESI EYLÜL AYI OLAĞAN TOPLANTISI HENDEK BELEDIYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU BAŞKANLIĞINDA MECLIS TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI. SOSYAL YAŞAM AL...

Haber albümü için resme tıklayın

HENDEK BELEDIYESI EYLÜL AYI OLAĞAN TOPLANTISI HENDEK BELEDIYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU BAŞKANLIĞINDA MECLIS TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI.

SOSYAL YAŞAM ALANI ULAŞIM VE BISIKLET YOLU YAPIMI IÇIN FINANSAL DESTEK

KUTLAMA

Gündem maddelerine geçilmeden önce Başkan Babaoğlu Sivas Kongresinin 100. Yıldönümü ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılını kutladı.

EK GÜNDEM MADDESI ILE BIRLIKTE 13 MADDE  GÖRÜŞÜLDÜ

Gündem maddelerine geçilmesiyle birlikte gündemin ilk maddesi olan Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması maddesi görüşülerek Hukuk Komisyonuna havale edildi. Gündemin ikinci maddesi  4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunun Mahalli İdarelerde Sözleşme imzalanması çerçevesinde Belediye Başkanının Yetkili Memur Sendikası ile Belediyemiz arasında Sosyal Denge Tazminatı sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi maddeleri görüşülerek kabul edildi.

Gündemin belediyemiz mülkiyetinde bulunan Akarca Mahallesi 101 ada 185 nolu 128273 m2lik parsel ve 101 ada 189 nolu 939123 m2lik parselin satışları ve Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Çayırbaşı Mahallesi 37 nolu 132000 m2lik parselin satışları maddeleri görüşülerek reddine karar verildi.

Gündemdeki 2020 yılı Belediye Bütçesi ve 2020 yılı Belediye ücret tarifesi ve 2020 yılı Belediye Performans Programı maddeleri de görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Belediyemiz kadro cetvellerinde Teknik Hizmetler grubu sayılarının ve Sağlık Hizmetleri kadrolarının yetersiz olması nedeniyle boş kadro değişikliği yapılması ile ilgili Hukuk Komisyon raporu görüşülerek kabul edildi.

Gündemin son maddeleri olan Necatipaşa Mahallesine ait isim değişikliği talebi İlçemiz Nuriye Mahallesi 10 parsel ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği yapılması ve Remzi Efendi Caddesi ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Notlarına madde eklenmesi maddeleri de görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

ÜYELIK SEÇIMI

Gündemin beşinci maddesi olan 4081 Sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanunun 7. Maddesi gereği Koruma ve Murakebe Heyetine Belediyemiz Meclisinden 5 asil ve 5 yedek üyenin seçilmesi maddesi de görüşülerek kapalı zarf usulü seçim yapıldı.

Seçim sonucunda Asil üyeliğe Osman Çamur Lokman İçöz Hamit Canlı Hüseyin Çetinkaya ve Hamdullah Akçay seçilirken yedek üyeliğe de Resul Küçük Aziz Koç Ahmet Der Hasan Hüseyin Bıçakçılar ve Taner Yılmaz seçildi.

EK GÜNDEM MADDESI

Toplantı sonunda ek gündem maddesi olan sosyal yaşam alanı ulaşım ve bisiklet yolu yapımı için finansal destek sağlanması meddesinin de görüşülerek kabul edilmesiyle toplantı sona erdi.

Ekli Dosyalar

04 Eylül 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.