Öğrenin, araştırın, sorgulayın

Hendekte İlköğretim Haftası kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başladı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 2019-2020 Eğitim Öğreti...

+15
Haber albümü için resme tıklayın

Hendekte İlköğretim Haftası kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başladı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı etkinliklerinde şehit öğretmenleri unutmayarak isimlerini tek tek saydı ve rahmet ile andı.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu İlköğretim Haftası etkinliklerinde eğitimin önemine dikkat çekerek  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur sözü eğitim ve öğretimde bize ışık gösteren hedef olmaktadır. Bizlerde evlatlarınızın başarısı mutluluğu ve sevinci için hep birlikte yeni hedeflere giden yolda çalışmalarımızı bir bir hataya geçireceğiz. dedi.

Yeni Yüzyıl İlkokulu

Cumhuriyet Alanında Atatürk Anıtına çelenk koyulması saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Yeni Yüzyıl İlkokulunda düzenlenen İlköğretim Haftası kutlama etkinliği ile devam etti. Törene Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Süleyman Sercan Candan İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan kurum müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yeni Yüzyıl İlkokulu Müdürü Mehmet Kılıç 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek okul tadilatına verdiği desteklerden dolayı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğluna teşekkür etti.

En büyük zenginlik eğitim

Hendek Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğanda konuşmasında ülkelerin en büyük zenginliklerinin eğitim olduğunu belirterek İlçemizde 4943 ilkokul 5122 ortaokul 3888 lise ve 1382 okul öncesi öğretmen olup 1093 kadrolu 63 ücretli öğretmenimizle çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Yeni nesillerin nitelikli eğitim alması ve bilgisini becerisini ve yaşam kalitesini arttırması ile ülkemizin refahı ve zenginliği daha da artacaktır. Çocuklarımız bizler için çok değerlidir. Ülkemizin geleceği için çocuklarımıza büyük görevler düşüyor başarılar çalışmakla elde edilir. Yeni eğitim öğretim yılınız kutlu olsun Dedi.

Öğrenin araştırın sorgulayın

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğluda  2019-2020 eğitim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladığı konuşmasında Bugün öğretmenlerimiz öğrencilerine evlatlarımızda okullarına kavuşurken herkesin ayrı bir duygu ve ayrı bir heyecan yaşadığını görüyoruz. diyerek öğrencilere seslendi. Başkan Babaoğlu konuşmasında Sevgili öğrenciler Sizler bizim umudumuz geleceğimiz ve yarınlarımızsınız. Hiç unutmayınız ki ülkemizin en kıymetli hazinesi sizlersiniz. Çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelinde eğitim vardır. Öğrenin araştırın sorgulayın yorumlayın. Sizden tek beklentimiz derslerine çalışıp spor yapın kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılın. dedi.

Öğretmenlerle diyalog kurun

Çocuklarımızın ilk öğretmenleri anne ve babalardır diyerek velilere seslenen Başkan Babaoğlu   Evlatlarımızın başarısı için öğretmenlerimizle işbirliği olmaktan asla vazgeçmeyin. Hızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz. Çocuklarımızı teknolojik gelişmelerden olumlu yararlanmasını sağlayarak olumsuz etkilerinden korumanız büyük önem taşımaktadır.  Onlara güvenin güven verin ilgili olun okulu sık sık ziyaret edin. Cesaret verip vazgeçmemeyi öğretin. Öğretmenlerimiz evlatlarınızı eğitim yolunda kucaklarken sizlerde yanlarında olun. Emin olun tüm bunlar başarıyı yükseltecektir.diye konuştu.

Şehit öğretmenleri unutmadı

Anne ve baba sevgisinden sonra bizlere saygıyı öğreten yetiştiren aydınlatıp doğruyu gösteren sevgiyle ve tutkuyla bizim için çabalayan sizlerin hakkı ödenmez diyerek öğretmenlere seslenen Başkan Babaoğlu Sizler aydınlık Türkiyenin ve geleceğimizin mimarlarısınız. Her şeyin başı sevgi diyerek öğrencilere anne baba sıcaklığı ile  aklın ve bilimin ışığında geliştirerek geleceğe hazırlayacak olan yine sizlersiniz. Eğitimin temeli olan kıymetli öğretmenlerimizi öğretme ve çağdaşlaşma yolunda verimli bir yıl geçirmelerini sağlamak adına  yalnız bırakmayacağımızı bilmenizi isterim. Sözlerime son verirken hainler tarafından şehit edilen Aybüke öğretmeni Necmettin öğretmeni Neşe öğretmeni ismini sayamadığım sayısız kahramanlarımızı öğretmen adayı Ertuğrul Dursun Önkuzuyu Fırat Yılmaz Çakıroğlunu ve tüm şehitlerimizi dua rahmet ve saygı ile anıyorum.dedi.

Yeni Yüzyıl İlkokulunda düzenlenen İlköğretim Haftası etkinliği şiirlerin okunması okul korosunun seslendirdiği şarkılar bayrak teslim töreni ile devam ederek ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin protokol mensupları ile balon uçurması ile sonra erdi.

Ekli Dosyalar

09 Eylül 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.