TEİAŞ PLANLANAN KESİNTİLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

+5
Haber albümü için resme tıklayın

SEDAŞ İZMİT MERKEZDEKİ TEİAŞ 154 BİN VOLT YÜKSEK GERİLİM İLETİM HATTI YATIRIM ÇALIŞMASINDA PLANLANAN KESİNTİLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

SEDAŞ TEMMUZ AYINDA ILETIM HATTI DIREKLERI IÇIN YATIRIM ÇALIŞMASI YAPAN TEİAŞIN TÜRKIYE ELEKTRIK İLETIM A.Ş. 154 BIN VOLTLUK ILETIM HATLARININ AYNI YATIRIM ÇALIŞMASI ILE YENILENMESI ILETKEN ÇEKIMLERININ 250 MESAFE ARALIĞINDAKI DIREKLERIN ARASINA ÇEKILEBILMESI IÇIN  GÜVENLIK AMACIYLA SEDAŞIN 34 BIN VOLTLUK DAĞITIM HATLARINI AŞAĞIYA ALDIĞINI AÇIKLADI.

SEDAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede Eylül ayında hafta sonları sürecek olan kapsamlı yatırım çalışması için planlanmış kesintileri www.sedas.com [http://www.sedas.com] internet sitesinden 2 gün öncesinde duyurulduğu İzmitin merkezinde TEİAŞ iletim hattı iletken kesiti artırımı ve yenileme çalışmalarında güvenlik gereği SEDAŞ ekipleri yanında Büyükşehir ve İzmit Belediyesi zabıta ekiplerinin de TEİAŞ ekiplerine çalışma yapılan yerlerde vatandaşların güvenliği ve trafiğin akışı  için destek verdiği belirtildi.

SEDAŞ müşteri memnuniyetini gözeterek tüketicilerin önlemlerini alabilmeleri açısından SEDAŞın web sitesi sedas.com adresinde TEİAŞın iletim hattı yatırım ve yenileme kapasite artışı çalışmalarının güvenlik amaçlı yapıldığını duyuruyor. TEİAŞın İzmit Trafo Merkezi ile bağlantı sağlayan 35 metrelik elektrik direklerindeki 154 Bin Voltluk yüksek gerilim iletim hatlarının TEİAŞ yatırım çalışması kapsamında yenilenmesi çalışmaları sırasında yasal zorunluluk ve çevre ile halkın ve çalışanların iş güvenliği açısından SEDAŞın  enerji hatlarını yere indirmesi isteniyor. SEDAŞ planlı kesintilerin koordinasyonunu sağlarken TEİAŞın yenilenen iletim hattı çalışmaları sırasında bu hatların altında kalan SEDAŞın  9 metrelik direklerindeki abonelere elektrik verilen 34 Bin 500 Voltluk orta gerilim ve 400 voltluk alçak gerilim  iletkenleri için de çevre ve iş güvenliği için yasal ve zorunlu olarak elektrik kesintileri yapıldığını açıkladı.   SEDAŞ kesinti olacak adresler için WWW.SEDAS.COM [http://www.sedas.com]  web sayfasından mahalle cadde ve sokak bilgisi paylaşırken telefon bilgisi güncel olan ve kaydı bulunan tüketicilere de SMS ile bilgi mesajı gönderiyor.

Ekli Dosyalar

14 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.