Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz

Yaya güvenliğinin nöbetçisiyizÖncelik hayatın öncelik yayanınHendekte İçişleri Bakanlığının talimatıyla trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulmas...

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz

Öncelik hayatın öncelik yayanın

Hendekte İçişleri Bakanlığının talimatıyla trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve bu geçitlerin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz sloganıyla uygulama başlatıldı.

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN

Yaya önceliğine ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Hendek Cumhuriyet Meydanında Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz sloganıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan bürokratlar belediye daire müdürleri muhtarlar öğrenciler eğitimciler ve vatandaşlar katıldı.

POLİS VE JANDARMA

Etkinlik kapsamında protokol üyeleri öğrencilerle birlikte yaya geçidinden geçerek uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi. Geçitlerde polis ve jandarma ekipleri uygulama yaparak sürücülere bilgilendirme broşürü dağıttı. Bu kapsamda görevlendirilen personelin yayaların güvenli bir şekilde geçişini sağlayacağı ve hazırlanan el broşürlerinin vatandaşlara dağıtılacağı bildirildi.

BİLGİLENDİRME

Başkan Babaoğlu öğrencilere yaya geçişleriyle ilgili olarak kuralları hatırlatarak Burada size gösterilen ve anlatılan her şeyi evinizde okulunuzda ve çevrenizde bulunan herkese anlatın dedi. Babaoğlu öğrencilerle birlikte Öncelik hayatın öncelik yayanın dedi. Ardından Emniyet Müdürü Şevket İlhan uygulama hakkında öğrencilere ve katılımcılara bilgiler verdi.

YAYA GEÇİT NÖBETİ

Şevket İlhan Öncelik yayanın diyerek Yaya güvenliğinin Nöbetçiyiz sloganıyla uygulama başlatıldı. Burada amaç yaya geçidini kullanmaya başladığınız anda araçların durarak sizlere yol vermesini sağlamak. Eğitimsel bir faaliyet oldu. Denetimlerimiz nöbetlerimiz devam edecek. Yaya geçitlerinde öncelik yayanındır. Önemli olan sizin kazasız güvenli bir şekilde trafikten olumsuz etkilenmeden okula giriş ve çıkışınızı sağlamak. Bunu asla unutmayın. Araç kullanan büyüklerinize bunu bildirirseniz seviniriz dedi.

Ekli Dosyalar

02 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.