HAYATIMIZA YENİ KATILAN MESLEK KÖPEK EĞİTMENLİĞİ

HAYATIMIZA YENİ KATILAN MESLEK KÖPEK EĞİTMENLİĞİ Bu meslek  hayvanlarla iç içe olmayı sevenler için doğada yaşamayı sevenler için güzel bir fırsattır....

HAYATIMIZA YENİ KATILAN MESLEK KÖPEK EĞİTMENLİĞİ

Bu meslek  hayvanlarla iç içe olmayı sevenler için doğada yaşamayı sevenler için güzel bir fırsattır.

Köpek eğitmenlerinde yarışmalar gerek ülke gerekse dünyanın değişik şehirlerinde bulunma ve de gezme fırsatı da vermektedir. Bu sayede değişik kültürleri tanıma farklı kültürlere sahip insanlarla bir araya gelme fırsatı da tanımaktadır.

Ekonomik açıdan bakıldığında ise çoğu meslekten daha iyi bir gelir getirisi vardır. Bu dediğimi  bu konuya ilgi duyanlar araştırabilir. Rakamları duyunca köpek eğitmenliği konusunda hevesleri daha artacaktır. Ülkemizde köpek eğitmenleri sayısı son derece azdır. Gelecekte insanlar evcil hayvanlara özellikle kedi köpeklere ilgileri son derece artacaktır.Yurt dışında bu konuyu incelediğinizde karşınıza ciddi rakamlar çıkmaktadır. Bizler maalesef yapancıları  geriden takip ediyoruz. Her geçen gün bu fark azalacaktır. Evcil hayvan besleyenlerin sayısı süratle her geçen gün artacaktır.

Gençleri bu mesleği araştırmalarını tavsiye ederim.Güzel bir yaşamları zamanla iyi gelirleri olur.Tüm gençlerimize güzel bir gelecek dilerim.

SAYGILARIMIZLA

Mustafa YILDIZ

Veteriner HEKİM

7/10/2019

Ekli Dosyalar

07 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.