Akgün Altuğ: "Bu fuara ihtiyacımız var"

Sakarya Fuarına tam destek Akgün Altuğ: Bu fuara ihtiyacımız var Sakarya üreticisi 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarını dört gözle bekliyor. Sakarya Ticar...

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Fuarına tam destek

Akgün Altuğ: Bu fuara ihtiyacımız var

Sakarya üreticisi 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarını dört gözle bekliyor. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ Şehrimiz hem sınai hem de zirai olarak büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli daha da artırmak için bu fuara ihtiyacımız var dedi.

KALKINMANIN ANAHTARI GL Platform Fuarcılık tarafından düzenlenecek Sakarya 2. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı 24 Ekimde kapılarını Hendek Çok Amaçlı Fuar Alanında ziyaretçiye açacak. Tarım ve hayvancılığın yüzyıllardır insanoğlunun kalkınmasının en büyük anahtarı olduğunu söyleyen Başkan Altuğ Biz bu konuda çok şanslıyız. Toprağımız üreticilerimiz tarafından aynı yıl birkaç ayrı mahsül alınabilecek kadar verimli işleniyor dedi. Altuğ hayvancılıkta da teknoloji ile özdeşleşmiş çokça besi çiftlik ve işleme tesislerinin mevcut olduğunu belirterek Hem sınai hem de zirai anlamda yatırımlarımızı sürekli büyütüyor ve katma değer odaklı çalışıyoruz diye konuştu.

DIŞA BAĞIMLILIK AZALIR Gelişmiş ülkelerin tarım ve hayvancılık sektörüne verdikleri önemin çok net görüldüğünü buna bağlı olarak sanayileşmede de başarılı olduklarını belirten Altuğ Biz de buradan yola çıkarak sürekli tarıma dayalı projeler geliştiriyoruz. Bunlardan biri Büyükşehir ile ortak olarak Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi dedi. Tarımın geleceğine yatırım yapılması gerektiğinin altını çizen Altuğ Proje aşamasında olan Sakarya Seracılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesiyle de tarımsal ürünlerimiz 4 mevsim boyunca organize bir şekilde yetiştirilecek. En büyük amacımız tarımda dışa bağımlılığı azaltmak dedi.

FUAR ÇIFTÇININ HER IHTIYACINI KARŞILAYACAK Gerçekleşecek fuar ile çiftçilerin ihtiyaçlarına yönelik her türlü yeni ve teknolojik ürün sergileneceğini belirten Altuğ Alınan her yardımcı ekipman topraktan alınan verimin gelişmesine gelişen verim de daha çok mahsul alınmasına sebep olur. Bu da çiftçinin gelirinin artması halkın ürünlere daha kolay ulaşması demektir dedi. Fuar sayesinde şehrin potansiyelinin de tüm Türkiyeye duyurulacağını söyleyen Altuğ Yerli ve yabancı birçok üretici firmanın katılacağı şehrin tarımsal kalkınma yolunda gerçekleştireceği atılımların öncüsü olan bu tip fuarları her zaman destekledik ve desteklemeyi sürdüreceğiz dedi.

Ekli Dosyalar

16 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.