HENDEK MECLİSİNDEN ASKER SELAMI

HENDEK MECLİSİNDEN ASKER SELAMI Hendek Belediyesi olağanüstü meclis toplantısında Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ordumuza tam destek mesajı yayınlark...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

HENDEK MECLİSİNDEN ASKER SELAMI

Hendek Belediyesi olağanüstü meclis toplantısında Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ordumuza tam destek mesajı yayınlarken Başkan Babaoğlu ve tüm meclis asker selamıyla Mehmetçiğimize selam gönderdi.

ANLAMLI HAREKET

Hendek Belediyesi Ekim ayı olağanüstü meclis toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlunun başkanlığında yapıldı. Hendek Belediye Meclisi Türkiyenin güneyinde kurulmak istenen terör koridorunu yok edip barış ve huzuru tesis etmek adına Mehmetçiğimiz tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatına tam destek verdi. MHP Grup Başkanvekili Yaşar Aygüneşin teklifi üzerine Başkan Babaoğlu ve meclis üyeleri İstiklal Marşı ve Saygı duruşunda bulunulurken hep birlikte asker selamıyla Mehmetçiğe selam gönderdi. Aygüneşin ardından AK Parti Grup Başkan vekili Hamit İsmailoğluda Barış Pınarı Harekatına destek mesajını okudu.

BU VATAN BİZİM

Daha sonra konuşan Başkan Babaoğlu Allah birlik ve bütünlüğümüzü bozmasın. Birlik içinde olduğumunuz sürece bu büyük millete kimsenin gücü yetmez. Rabbim ülkemizin huzuru ve geleceği adına canı pahasına mücadele eden kahraman ordumuzu korusun kollasın. Kahraman Mehmetçiğimiz bugün yine huzur barış ve coğrafyanın güvenliği açısından görevi başındadır. Dualarımızla onların yanındayız. Biz bize yeteriz. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle şükranla ve minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin emaneti olan bu vatan bizim bu vatan hepimizin ifadelerini kullandı.

KOMİSYONLARDAN GELEN

Belediye meclis salonunda yapılan toplantıda 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Mecliste Hukuk Komisyonundan gelen gündemin 1-2 ve 3ncü maddeleri olan Hal Müdürlüğü kadrosunun Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü kadrosu olarak değişimi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kadrosunun Strateji Geliştirme Müdürlüğü kadrosu olarak değişimi ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün kurulması komisyonda da karar alındığı gibi meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

AK PARTİ GRUBU KARAR DEĞİŞTİRDİ

Gündemin 4 ve 5nci maddesi olan İller Bankası A.Ş.den teminat mektubu alınarak asfaltlama başlaması için 2 bin ton Bitüm malzeme alınabilmesi adına Belediye Başkanına yetki verilmesiyle ilgili komisyon raporu ve Bitüm malzeme alımı için TÜPRAŞ ile Hendek Belediyesi arasında yapılacak olan protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile Zeki Cömert Parkında yapılan yenileme çalışmaları kapsamında yapılacak olan sosyal tesis ve kafeteryanın belediye şirketi Himpaş tarafından 5 yıl işletilmesi için ilgili komisyonda kabul edilen rapor BBP ve MHPli meclis üyelerinin oy çokluğuyla meclisten geçti. AK Parti grubu ise ilgili komisyonlarda evet dediği 4-5 ve 6ncı maddelere mecliste çekimser oy kullandı.

Ekli Dosyalar

16 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.