Basın Bülteni : Bayraktar "Sakarya Fuarı çözüm merkezi olacak"

BAYRAKTAR: SAKARYA FUARI ÇÖZÜM MERKEZI OLACAK Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar ikincisi düzenlenecek Sakarya...

+3
Haber albümü için resme tıklayın

BAYRAKTAR: SAKARYA FUARI ÇÖZÜM MERKEZI OLACAK Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar ikincisi düzenlenecek Sakarya Tarım Hayvancılık ve Yem Teknolojileri Fuarının Çözüm Merkezi olacağını söyledi.

GL Platform tarafından düzenlenecek Sakarya 2. Tarım Hayvancılık ve Yem Teknolojileri Fuarında üretici dertlerini anlatma fırsatı bulacak. Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Bayraktar özellikle mısır üreticilerinin zor durumda olduğuna dikkat çekti. Bayraktar Üretimde kullanılan gübre ve tarım ilaçlarının fiyatı her geçen gün artıyor. Üretici sattığı mısırdan bir şey kazanamıyor elinde avucunda hiçbirşey kalmıyor dedi.

Fuarın bu açıdan önemli olduğunu ifade eden Bayraktar Elbette herşeyden önce Sakarya ziyaretçi akınına uğrayacak bu da şehrimizin ekonomisine ve tanıtımına büyük katkı sağlayacak dedi. Fuar zamanı şehirde bilgi sirkülasyonu olacağını söyleyen Bayraktar Farklı şehirlerden farklı üretim dalları bir araya gelecek. Herkes birbirini bilgilendirecek sıkıntılarını ve çözüm yollarını anlatacak. İnanıyoruz ki bu fuar hem şehre hem de üreticiye iyi gelecek diye konuştu.

Sakarya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yasin Toçoğlu da tarım ve hayvancılığa verilen desteklemelerin artırılması gerektiğini söyledi. Toçoğlu Yem fiyatları ve diğer girdi maliyetleri artarken tüketim yerinde sayıyor. Yetiştiriciler kazanamadığı için bu işi yapanlar günden güne azalıyor dedi. Fuarın seslerini duyurmak için iyi bir fırsat olacağını söyleyen Toçoğlu Sorunlarımızı yerinde ifade etme olanağı bulacağımız için mutluyuz. Üretici fuarı heyecanla bekliyor umutluyuz dedi.

Ekli Dosyalar

17 Ekim 2019 - Sakarya haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.