E İhracat

İhracat bir şirket, firma ya da yetkili kişiler tarafında yurtdışındaki alıcılara satış olarak tanımlanırken e ihracat tüm bu işlemlerin e ticaret sit...

İhracat bir şirket, firma ya da yetkili kişiler tarafında yurtdışındaki alıcılara satış olarak tanımlanırken e ihracat tüm bu işlemlerin e ticaret siteleri ile yapılmasını kapsamaktadır. Bu bakımdan mevcut e ticaret sitesinde ürün satışı yapan ve bu ürünü yurtdışına gönderen kişiler e ticaret yapmış olmaktadır. 

E İhracat Sistemi Yasal Mevzuatı 

E ticaretin fatura düzenlemesi, satış ve kargolama işlemleri, normal bir yurtiçi satış işlemlerinden tamamen farklı olduğundan dolayı farklı kurallar ve yasalar geçerli olmaktadır. Öyle ki elektronik ticaret gümrük beyanı gibi pek çok farklı prosedürün bu satış işlemleri dahilinde gerçekleştirilmesi gerekecektir. Türkiye'de bu alanda ise e ticaret stratejisi ve eylem planı dahilinde getirilen düzenlemeler geçerlidir. Kişilerin bu işlemleri yapması adına mevcut prosedürlere uyum sağlaması öncelikli olarak zorunludur. E ticaret işlemlerinin yapılabilmesi için kullanıcıların yasal prosedürleri yerine getirdikten sonra platform aracılığıyla yurtdışındaki müşterilere ulaşması gerekecektir. Reklam gibi farklı çalışmalar ile gerçekleştirilebilecek olan potansiyel müşterilere ulaşma sonrasında ise gerçekleşen her bir satış için e ihracat işlemleri yapılabilir. 

Yeni E Ticaret Sitesi Açma 

Türkiye'de e ihracat sisteminin gelişmesi adına pek çok farklı sistem geliştirilmiştir. Bu doğrultuda ise kişileri KDV’siz fatura kesmesi, KDV iadesi alabilmesi, ihracat dahilinde sunulan teşviklerden muafiyetlerden yararlanabilmesi söz konusudur. Bu doğrultuda ihracat yapmak isteyenler için şartlar Türkiye'de oldukça uygun durumdadır. 

Tüm bu aşamalarda sorunsuz bir destek istiyorsanız özellikle Omni Ticaret ile çalışmalısınız. İyi bir internet sitesine sahip olmak ve bu internet sitesi üzerinden satış gerçekleştirmek isteyenlerin öncelikli olarak yararlanması gereken adreslerden birisi olan Omni Ticaret, uygun bir platforma ve satış kanallarına sahip olmanızı sağlayacak. Güçlü referansları ile size bu konuda büyük bir güven verecek olan Omni Ticaret ile yeni bir dönem başlatabilirsiniz. Daha fazla detay almak için https://www.omnieticaret.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

23 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.