AKİF YENER VALİ AHMET HAMDİ NAYİR İ ZİYARET ETTİ

VALI AHMET HAMDI NAYİR: SANATÇILARIMIZLA BERABERIZ Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve Türkiye dışında besteleriyle Dünyanın bir çok ülkesinde...

Haber albümü için resme tıklayın

VALI AHMET HAMDI NAYİR: SANATÇILARIMIZLA BERABERIZ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve Türkiye dışında besteleriyle Dünyanın bir çok ülkesinde şarkıları dinlenen ve hayran kitlesi bulunan Sakaryalı Ses Sanatçısı Akif Yener Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir i makamında ziyaret etti.

HER ŞEY SAKARYA IÇIN

Onun adı efsane Sakarya Ne aşk ne hayat ve Sakaryaspor 50. Yıl marşı Bu kalp seninle Sakaryaspor bestekârı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve Yaşam Koçu Akif Yener Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir i makamında ziyaret etti. Sanatçı Akif Yener son albümü ve içeriği hakkında Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayire geniş ve detaylı bilgi vererek sözlerine şöyle devam etti: Doğup büyüdüğüm şehir için şarkılar marşlar yapmak beni çok mutlu ediyor. Yaklaşık 25 yıldır sevenlerimin ilgi ve teveccühü beni daha da güçlü kıldı. Bir albüm çıkarmak çok maliyetli olduğu kadar da çok zahmetlidir. Bunca emeğin ardından insanların ve sevenlerimin huzurunda olmak ise çok anlamlıdır. Halkın ilgisi çok fakat resmi makamların ilgi ve desteğinin az olduğunu görüyorum. Şehrin bürokrasisi önemli dinamikleri ve sanatçılarıyla özellikle kültür sanatın gelişmesi için ayakta tutması pek daha muhtemel ve gereklidir. Şahsınızın bu hususta daha hassas olmanızı arzu eder teşekkürlerimi sunarım dedi.

SAKARYA IÇIN YAZILAN ILK ŞARKI

Vali Nayir sanatçı Akif Yener e ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederek Sakarya ve Sakaryaspor için yaptığı marşlardan dolayı teşekkür etti. Akabinde son albüm eseri Sakaryaspor 50. Yıl marşı ve tarihte Sakarya için yazılan ilk şarkı Onun adı efsane Sakarya marşı videosunu makamında izleyip tebrik etti. Vali Nayir Bir şehrin kalkınması ve özellikle tanıtılmasında sanatçıları çok önemlidir. Daha önemlisi yaşadığı şehir ve futbol takımı için eserler yapmasıdır. Dolayısıyla tarihte Sakaryamızın için ilklere imza atan sanatçımız Yener i kutluyorum ve bundan sonra sanatçılarımızla daha yakın temas içinde olmayı temenni ediyorum diyerek sözlerini tamamladı. Sanatçı Akif Yener Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir a misafirperverliğinden kültür sanata olan yaklaşımından ve yaptığı içten açıklamaları için teşekkür ederek 5 şarkıdan oluşan maxi sıngle albümünü imzalayarak hediye etti.

Ekli Dosyalar

28 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.