HENDEK BELEDİYESİ OLASI AFETLERE HAZIRLANIYOR

Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör deprem eylem planı kapsamında arama kurtarma konusunda hizmet veren sivil toplum kuruluş temsi...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör deprem eylem planı kapsamında arama kurtarma konusunda hizmet veren sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda olası bir afette yol haritası ve neler yapılması gerektiği ele alındı eksiklikler tespit edildi.

TOPLANTI

Deprem gerçeğine karşı yerinde kentsel dönüşüm toplu konut ve yapı stoklarının güçlendirilmesi gibi eylem planları hazırlayan Hendek Belediyesi bilinçlendirme çalışmalarının da startını verdi.  Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu meydana gelebilecek olası bir depremi en az zararla atlatabilmek için yol haritası belirlemek üzere Hendekte bulunan Arama Kurtarma Haberleşme ve İlkyardım konularında hizmet veren Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerine çağrıda bulunmuştu.

Bu çağrının ardından Hendek Belediye Başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngörün başkanlığında

TRAC Sakarya Şube Temsilcileri Kızılay Hendek Şube Temsilcileri Sakarya Arama Kurtarma Ekibi SAKE Temsilcileri Hendek Arama Kurtarma Ekibi HAKUT Temsilcileri ve Merkezi Akyazıda bulunan Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği S.A.B.A.H temsilcilerinin katımıyla toplantı düzenledi.

YOL HARİTASI

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Güngör Olası bir depremde yol haritası belirlemek ve hazır olmak amacıyla yol haritası belirlemek üzere toplandık.  Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlunun deprem gerçeğine karşı tedbir amacıyla hayata geçirmek istediği bir eylem planı var. Bizlerde bu hedefle aşamalı planlar hazırlayarak Hendeki depreme hazır bir kent haline getirmek istiyoruz. Bu toplantıda bilinçlendirme ve koordineli çalışmalarının temelleri atılacak ifadelerini kullandı.  TRAC Sakarya Şube Başkanı Mehmet Turalıoğlu böyle bir toplantının İlçede ilk defa düzenlendiğini belirterek Belediye Başkanı Babaoğluna teşekkür etti. Sakarya Arama Kurtarma Ekibi SAKE Başkanı Erdal Aydın olası bir afetlerde koordineli olmak adına ilçe kriz merkezi binasına ihtiyaçları olduğunu söyledi.

EKSİKLER MASAYA YATIRILDI

Kızılay Şube başkanı Sami Bağdatlıda kriz merkezi ve depo ihtiyacını gündeme getirirken Sakarya Afet Bilinçlendirme Afete Hazırlama Derneği S.A.B.A.H. adına söz alan Kenan Certel her zaman hazır olduklarını beyan etti.  Arama Kurtarma konularında hizmet veren STKların sorunlarını ve taleplerini not alan Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör Belediye olarak bu konuyu önemsiyoruz. Sizlerin de taleplerinizi göz önünde bulundurarak yapacağımız ortak çalışmalarla yol haritamızı belirleyeceğiz diyerek toplantıya katılan tüm STK temsilcilerine teşekkür etti.

Ekli Dosyalar

05 Kasım 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.