Ak Hendek'de delege bilmecesi

Gazetemizi arayan partililerin yazdığı iddialar parti içerisindeki rahatsızlığın boyutlarını ortaya koyuyor Yakın dönemde yapılacak olan 7. ilçe kong...

Gazetemizi arayan partililerin yazdığı iddialar parti içerisindeki rahatsızlığın boyutlarını ortaya koyuyor

Yakın dönemde yapılacak olan 7. ilçe kongresi için bütün ilçelerde gerçekleşen delege seçimleri Hendek Ak Partide mahalle başkanları ve meclis üyelerinin haberi olmadan gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

listeleri isteyen mahalle başkanlarına listelerin verilmediği yapılan iddialar arasında.

Hendek Ak Partide delege listelerinin asılması gerekirken Listelerin parti binasında asılmaması başka bir muamma konusu.

Tüzük gereği biten delege seçimleri ardından kesinleşen listeler partili üyelerin görmesi için teşkilatta bir panoya asılarak vatandaşın görmesi sağlanırdı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Belirttiği husus şu şekilde ‘’ Teşkilat Başkanlığı delegelerin ilkelerini de yayınladı, hangi ilkeler baz alınarak delege seçimi yapılacak!!.
Mesela elbette üye seçecek ama Teşkilat Başkanlığımız özellikle diyor ki  en çok çalışanları yapmaya çalışın, teşkilatlarda bunlar için uğraşın, kimin alın teri fazlaysa, önceden beri kim daha fazla emek koymuşsa, baştan beri kim rol almışsa,  şu anda fazla ter akıtanlarda olsun, gençlerde olsun, kadınlarda olsun, kuruculardan da olsun, ama sonuçta en partili ve en fazla emek sarf edenler kimlerse onlardan oluşacak bir delege listesi olsun,  diye uğraş veriyor. Bunun listesini de yayınladı ilkelerini teşkilatları ile paylaştı’’

Eğer iddialar Ali İhsan Yavuz’un yukardaki belirtiği hususları kapsıyorsa sadece iddiadan öte gitmeyecektir, ama bunların dışında iddia edildiği gibi gelişiyorsa  eski bir atasözü var ‘’yanlış hesap Bağdat’tan döner’’

Ak Parti Hendek ilçe başkanlığı seçimleri yakın zamanda çok konuşulacağı dile getiriliyor.

21 Aralık 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.