Sakarya Emniyet ve Jandarma Asayiş Bültenleri 25-26 Aralık 2019 

İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 25-26 Aralık 2019 tarihlerinde meydana gelen ve sonucu alınan olaylar aşağıya çıkartılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

 İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 26 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen ve sonucu alınan diğer olaylar aşağıya çıkartılmıştır.

        Kamuoyuna duyurulur.

        SAKARYA VALİLİĞİ         

Birimi     :SAKARYA - ADAPAZARI 

Olay Adi                  :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Pabuççular Mah. Adnan Menderes Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araç sürcüsü Şüpheli E.B. isimli şahsın 1,12 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.


Birimi     :SAKARYA - SERDİVAN 

Olay Adi                  :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 ADK ** plakalı araç sürücüsü M.D. isimli şahsın yapılan alkol testinde 1.23 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA - SERDİVAN 

Olay Adi                  :KAYIP EŞYA

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Müşteki D.A. isimli şahıs Esentepe Mahallesinde Huawei P20 Lite marka telefonunun kayıp olduğunu, telefonunun bulunması durumunda tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi     :SAKARYA - ERENLER 

Olay Adi                  :TAKSİRLE YARALAMA

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Erenler Mahallesi 1050 Sokak üzerinde E.Ç. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ADE ** plakalı araç ile Mağdur R.G. isimli çocuğa çarması sonucu meydana gelen kaza olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi     :SAKARYA - ARİFİYE 

Olay Adi                  :İŞ KAZASI

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Müşteki Ö.Y. Arifiye Arifbey Mahallesinde bulunan iş yerinin Yemekhane bölümünde yemek yaptığı sırada fırının buharının sol koluna teması sonucu yaralandığını, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA - ARİFİYE 

Olay Adi                  :KAYIP EŞYA

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Müşteki A.K.Ç. isimli şahıs Kumbaşı Mah. Sakarya Caddesi üzerinde cüzdanını kaybettiğini, cüzdanının bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA - GEYVE 

Olay Adi                  :TAKSİRLE YARALAMA

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Yörükler Mah. Ankara Caddesi üzerinde R.T. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ABU ** plaka sayılı kamyonet ile İ.G. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 RG ** plaka sayılı aracın karıştığı kazada H.G. isimli şahsın yaralandığı bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi     :SAKARYA - GEYVE 

Olay Adi                  :TAKSİRLE YARALAMA 

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Yörükler Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde H.K. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 AAZ ** plaka sayılı araç ile tek taraflı trafik kazasına karıştığı, araçta bulunan H.K.’nın Devlet Hastanesine, sonrasında ileri tetkik ve tedavi amaçlı bir üst kurula sevk edildiğinin bildirilmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.   

Birimi     :SAKARYA - HENDEK 

Olay Adi                  :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA 

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Bayraktepe Mahallesi Atatürk Bulvarı D-100 Karayolu üzerinde S.A. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan motosiklet ile B.A.Y. isimli şahsın sevk ve idaresindeki 54 ABH ** plakalı aracın karıştığı kazada B.A.Y.'nın 1,51 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Birimi     :SAKARYA - SAPANCA 

Olay Adi                  :İŞ KAZASI

Olay Özeti                                :

26.12.2019 günü Güldibi Mahallesinde bulunan iş yerinde meydana gelen iş kazasında M.Ö. isimli şahıs sağ el işaret parmağını makinada sıkıştırması sonucu hafif şekilde yaralandığını, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER
Toplam Kaza Sayısı
Yaralamalı Kaza Sayısı
Alkollü Araç Kul.
Sür. Bel. Araç Kul.
İşlem Adedi
Ceza

Miktarı
Trafikten Men
Mah.

sevk
Trafık Denetleme Şb Müd.
8
5
3
2
132
54.242 TL
8
-
Bölge Trafik Denet. Şb. Müd.
1
1
-
-
13
4.954 TL
-
-
TOPLAM
9
6
3
2
145
59.196 TL
8
-


        İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 25-26 Aralık 2019 tarihlerinde meydana gelen ve sonucu alınan olaylar aşağıya çıkartılmıştır.


         Kamuoyuna duyurulur. 


SAKARYA VALİLİĞİ


ASAYİŞ OLAYLARI :


1. İŞ KAZASI

Erenler-Çaybaşı Yeniköy Mahallesinde, 25 Aralık 2019 Çarşamba günü saat:18.00 sıralarında, S. İsimli işyerinde çalışan E.Ç.(1987’d.lu/E) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle gözüne çapak gelmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.


2. İŞ KAZASI

Arifiye-Adliye Mahallesinde, 25 Aralık 2019 Çarşamba günü saat:10.00 sıralarında, T. isimli işyerinde çalışan Ö.D.(1977’d.lu/E) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle tankerden çıktığı esnada ayağının kayarak düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır. 


3. İŞ KAZASI (3 OLAY)

Hendek-Kargalı Hanbaba Mahallesinde, 25 Aralık 2019 Çarşamba günü, farklı işyerlerinde çalışan toplam  (3) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlikleri nedeni ile değişik yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.  


TRAFİK OLAYLARI :


1. TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

   Akyazı-Karaçalılık Mahallesinde, 24 Aralık 2019 Salı günü saat:18.30 sıralarında, Ş.K.(1952’d.lu/E) yönetimindeki araç ile seyir halinde iken yolun karşısına geçmekte olan yaya K.A.A.(1939’d.lu/E)’ye çarpması sonucu meydana gelen kazada (1) kişi hayati tehlikesi olacak şekilde yaralanmıştır. Ş.K. C.Savcısının talimatı ile gözaltına alınarak tahkikata başlanılmış olup çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılmıştır. 


2. TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

   Erenler-Bekirpaşa Mahallesinde, 25 Aralık 2019 Çarşamba günü saat:08.00 sıralarında, A.H.(1972’d.lu/E) yönetimindeki araç ile seyir halinde iken yolun karşısına geçmekte olan yaya S.Ö.(2001’d.lu/E)’ye çarpması sonucu meydana gelen kazada (1) kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.


3. TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

   Akyazı-Kumköprü Mahallesinde, 25 Aralık 2019 Çarşamba günü saat:21.00 sıralarında, T.K.(2001’d.lu/E) yönetimindeki araç ile seyir halinde iken dikkatsizliği ve tedbirsizliği nedeni ile kayan aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ve direğe çarpması sonucu meydana gelen kazada (1) kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.


Meydana gelen (3) trafik kazası olayında (-) şahıs ölmüş, (3) şahıs yaralanmıştır.

1. İŞ KAZASI

Arifiye-Adliye Mahallesinde, 26 Aralık 2019 Perşembe günü saat:15.00 sıralarında, T. isimli iş yerinde çalışan H.B.(1981’d.lu/E) sac parçasını makinaya koymaya çalıştığı esnada elini kesmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.


2. İŞ KAZASI (4 OLAY)

Hendek-Kargalıhanbaba Mahallesinde, 26 Aralık 2019 Perşembe günü, farklı işyerlerinde çalışan toplam  (4) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlikleri nedeni ile değişik yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır. 


3. İŞ KAZASI (2 OLAY)

Erenler-Büyükesence Mahallesinde, 26 Aralık 2019 Perşembe günü, farklı işyerlerinde çalışan toplam  (2) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlikleri nedeni ile değişik yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır. 

27 Aralık 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.