HENDEK MECLİSİ 16 MADDEYİ KARARA BAĞLADI

Hendek Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlunun başkanlığında gerçekleştirildi.  Meclis 16 gündem madd...

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Hendek Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlunun başkanlığında gerçekleştirildi.  Meclis 16 gündem maddesini görüşerek karara bağladı

HENDEKSPOR

Meclis toplantısı öncesinde Hendekspor Başkanı Adil Karabulut ve yöneticiler meclis üyelerine Hendeksporun 70.yılına özel hazırlanan formalardan hediye etti. Kısa bir konuşma yapan Karabulut Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğluna Hendekspora verdiği destekler nedeniyle teşekkür ederken  tüm meclis üyelerini ve ailelerini 19 Ocakta oynanacak Hendekspor-Kütahya Belediyespor maçına davet etti. Başkan Babaoğlu ise Hendekspora destek çağrısı yaparken 70.yıla özel hazırlanan formalardan satın alarak destek olacağını söyledi. Babaoğlu Hendekspor formalarından işadamlarının da satın alması için öncülük edeceklerini dile getirdi.

DENETİM SEÇİMİ

Meclis gündeminin birinci maddesi olan 2020 Mali Yılında Denetim Komisyonunda görev yapacak üyelerin seçimi yapıldı. Kapalı zarf usulü yapılan seçimlerde komisyona Ayhan Güreli  Hamdullah Akçay Recep Yarıcı seçildi. Sözleşmeli personel çalıştırılmasıyla ilgili gündemin ikinci maddesi oy birliğiyle kabul edilirken meclisin üçüncü maddesi olan asansör yıllık periyodik kontrol ücret tarifesinin tavan ücret üzerinden alınmasına ve İlgili İdare Payının 10 olarak belirlenmesine oy birliğiyle karar verildi. Gündemin 4.maddesi olan Yarıca Mahallesindeki taşınmazın satışı oy birliğiyle reddedilirken gündemin 5.maddesinde yer alan Başpınar Mahallesindeki taşınmazın satışı için Başkan ve Encümenine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

GÜNDEM OYLANDI

Gündemin 6.maddesi olan zabıta personeline 2020 yılı Bütçe Kanunun K Cetvelinin 3. Maddesinin B fırkasına istinaden fazla çalışma ücreti olarak 55900 TL verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 7.maddesinde yer alan belediye ait 10 aracın satışı için Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla gündemin 8-9-10-11-12-13-14 ve 15.maddeler de oy birliğiyle kabul edildi. Gündeme ilave edilen 16.madde meclisin onayına sunuldu. Ayrıca Çocuk Dostu Oyun Sokağı projesi kapsamında Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngörün 26-31 Ocak 2020 tarihleri arasında yurtdışına çıkışı için Gri Pasaport Hizmet Pasaportu verilmesiyle ilgili 16.madde oy birliğiyle kabul edildi.

Ekli Dosyalar

09 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.