BAŞKAN GÜNDOĞDU'DAN 10 OCAK ÇALIŞACAN GAZETECİLER GÜNÜ BASIN MESAJI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Gündoğdu, “Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin takip...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Gündoğdu, “Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin takip edilmesi zor bir hızda geliştiği günümüz dünyasında, medya hayati bir önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, bir mesaj yayımlayarak yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Başkan Gündoğdu yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

YERLİ VE MİLLİ DEĞERLERİN BENİMSETİLMESİNDE ÖNEMLİ MESLEK’

Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına vesile olmuş gazetecilerimiz, şüphesiz ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar. Zor şart ve imkânlar içerisinde, milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, yerli ve milli değerlerimizin benimsetilmesinde de çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.

GAZETECİLİK GELİŞMEMİZDE ÖNEMLİ ROL ÜSTLENMEKTEDİR’

Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

YEREL BASINIMIZ KALKINMAMIZDA ÖNEMLİ BİR İŞLEV’

Bu anlamda, basın mensuplarımızın üzerlerine düşen görevi ziyadesiyle yaptığına yürekten inanıyorum. Yerel basınımız da üstlendiği rolü ile ilçemiz, ilimiz ve bölge açısından çok önemli bir işleve sahiptir. Bu vesileyle, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, her zaman ve her fırsatta devletinin, milletinin ve bayrağının yanında yer alan yerel ve ulusaldaki bütün Çalışan Gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışma hayatlarında başarı diliyorum. Ebediyete irtihal eden gazeteci arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Ekli Dosyalar

09 Ocak 2020 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.