KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Hendek Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerin vizyonlarını geliştirebilmeleri ve kariyer hedeflerini belirleyebilmeleri için i...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hendek Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerin vizyonlarını geliştirebilmeleri ve kariyer hedeflerini belirleyebilmeleri için iş dünyasından, sanat dünyasından, spor dünyasından ve bilim dünyasından konuşmacıları öğrencilerle buluşturuyor. Aralık Ayında ise Hendek Belediyesi Nikah salonunda hem gezgin hem de girişimci olan Mühendis Ali Ulucan’ı Hendek Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşturdu. 300’den fazla şehir gezmiş olan Ali Ulucan öğrencilere bir şehrin sadece turistik bir değer olmadığını, bir şehri gezerken o yerin kültürünü tanımanın ve insanıyla konuşmanın çok önemli olduğunu ifade etti. Öğrencilere düşük maliyetlerle çok şehir gezmenin inceliklerini anlatan Ali Ulucan aynı zamanda 21. Yüzyıl becerilerinden de bahsetti; dil öğrenmenin, disiplinli yaşamanın, sağlıklı beslenmenin, iyi insan ilişkileri kurmanın kaliteli v e bol bol seyahat etmenin kaliteli bir yaşamın temel anahtarları olduğunu anlattı.

Programın sonunda Konuşmacı Ali Ulucan’la fotoğraf çektiren öğrenciler, kariyer günleri kapsamında gelen konuşmacıların çok etkili olduklarını, farklı problem çözme yollarını öğrendiklerini ifade ettiler.

Okul müdürü Abidin DAYIOĞLU farklı kesimlerden insanlarımızı öğrencilerimizle buluşturmak öğrencilere inanılmaz deneyim ve tecrübe kazandırmaktadır. Öğrencilerin hayata hazırlamak amacıyla bizlerin teklifini kırmayıp kabul eden Ali Bey’e çok teşekkür edip, kariyer günlerinin devam edeceğini söyledi.

Ekli Dosyalar

14 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.