Akyazı’daki Spor Tesislerine Bakım ve Onarım Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğübe bağlı tesislerinde bakım ve onarım çalışmaları tamamladı. Akyazı İlçesinde yer alan...

+21
Haber albümü için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğübe bağlı tesislerinde bakım ve onarım çalışmaları tamamladı.

Akyazı İlçesinde yer alan Spor tesislerinde bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

Akyazı’da Futbol Ön Planda

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “ 2020 yılı itibariye 36 Spor Kulübü ile İlimizdeki Futbol Kulüplerinin en çok olduğu İlçelerden biri olan Akyazı İlçemizde, Akyazı Atatürk Stadı, Akyazı Atatürk Spor Salonu , Güreş Salonu ve çok amaçlı olarak kullanılan salonun bakım ve onarımını tamamladık. Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Adem Altun’una özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ” dedi.

Aydınlatma , Güvenlik ve Ses Sistemi

Akyazı İlçesinde yapılan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında ise Atatürk Spor Salonu bahçesi çevre aydınlatmaları arttırıldı. Aydınlatma direkleri dikildi ve stad içinde arızalı olan aydınlatmalar onarıldı. Atatürk Spor Salonu içi Salon içi aydınlatmalar yenilendi. Led lambalar takıldı. Salon çevresine ise 2 adet ilave kamera takıldı. Yangın çıkış kapısı yenilendi. Salon evresini gösteren kameralar arızalı olup, zamanla deforme olan kablolar yenilenerek arızalar ortadan kaldırıldı. Salonumuzdaki ses sistemi hoparlörü tamir edildi.

Güreş ve Çok Amaçlı Salon

Güreş salonu ve çok amaçlı olarak kullandığımız kick boks , karate ve judo salonumuzun tavanı izolasyon malzemesi ile kaplandı.(çatıya bor sıkıldı) Güreş Salonu ısıtma sistemi yenilendi. Aydınlatma sistemleri yenilendi, salon çatısı boyandı. Güreş salonu çatısının giyinme ve lavabo tarafının çatı sacları değiştirildi. Tuvalet kapıları yenilendi (2 adet) Kalorifer sistemi ana kazana bağlantısı yapıldı. Karapürçek Kaymakamlık binası zemin katına Judo ve Güreş Branşı için Antrenman salonu yapıldı.

Akyazı Atatürk Stadı

Atatürk Stadını çevreleyen duvarlar ve spor salonunu çevreleyen duvarlar boyandı. Sulama motoru ömrünü tamamladığı için yenisi ile değiştirilerek yapıldı. Yeni oto park alanı oluşturulup tel örgü ile etrafı çevrelendi.

Batakköy ve Kuzuluk Sahası

Akyazı Batakköy Sentetik Çim Stadı yedek Kulübelerinin üst kısmındaki fiber karbon tavanlar yapıldı. Stat etrafındaki 4 adet saha içi aydınlatma direğine paratoner takıldı. Kuzuluk Sentetik Çim Sahada görüntü kayıt cihazı ve toplam 12 kamera takıldı. Akyazı İlçesindeki diğer semt sahalarında ise Köy ve Mahalle takımları antrenman yapmaya devam ederken, Batakköy, Kuzuluk sahalarında ise resmi amatör müsabakalar oynanıyor.

Ekli Dosyalar

15 Ocak 2020 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.