Rıdvan Şükür, Kırlı’nın Çini sergisine davetliydi

EL EMEĞI GÖZ NURU GELENEKSEL ÇINI SANATI ÖRNEKLERINI GÜNÜMÜZE TAŞIYAN SANATÇI FARUK KIRLI VE ÖĞRENCILERININ EMINÖNÜ HÜNKÂR KASRINDA AÇTIĞI HAS BAHÇE...

Haber albümü için resme tıklayın

EL EMEĞI GÖZ NURU GELENEKSEL ÇINI SANATI ÖRNEKLERINI GÜNÜMÜZE TAŞIYAN SANATÇI FARUK KIRLI VE ÖĞRENCILERININ EMINÖNÜ HÜNKÂR KASRINDA AÇTIĞI HAS BAHÇE ISIMLI SERGIYI GEZEN TARIHÇI RIDVAN ŞÜKÜR SERGIYI ÇOK BEĞENDI.

Tarihçi Rıdvan Şükür mimar Faruk Kırlının eserlerinde Selçuklu dönemi renk ve desenlerine yer veren çok özel bir sanatçı olduğunu belirtti. Ayrıca her zaman bir şeyler öğrenen deneyen ve üreten birisi olarak genç sanatçının birçok kişiden ayrıldığını dile getirdi.

Selçuklu dönemi eserlerde karşımıza sıkça çıkan renk ve desenleri günümüze taşıyan Mimar Faruk Kırlıyı bu çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini söyleyen Şükür sanatçıyı çok başarılı bulduğunu ifade etti.

31 Ocak 2020 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.