Rasim Özdenören Adapazarı Kültür Sanatta

Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri, “Edebiyata ve Tefekküre Adanmış Bir Ömür-Rasim Özdenören” söyleşi ve imza günü ile devam edecek. Pr...

Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri, “Edebiyata ve Tefekküre Adanmış Bir Ömür-Rasim Özdenören” söyleşi ve imza günü ile devam edecek. Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu ve Dr. Hüseyin Yorulmaz’ın da katılacakları söyleşinin ardından kitaplarını da imzalayacak olan Özdenören’in programı, 17 Şubat Pazartesi, 19.00’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde başlayacak.

Pazartesi, 19.00, OKM

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri seçkin programlarla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Rasim Özdenören, sevenleriyle buluşacak. Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu ve Dr. Hüseyin Yorulmaz’ın katılacakları ve aynı zamanda eserlerini de imzalayacak olan Özdenören için düzenlenecek “Edebiyata ve Tefekküre Adanmış Bir Ömür” söyleşisi, 17 Şubat Pazartesi günü saat 19.00’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Rasim Özdenören Kimdir?

1940 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdi. Bir süre kamu görevlerinde bulundu. Özdenören öykülerinde, değerlerinden koparılmış ve modern kentlerin varoşlarında kıstırılmış bireyin, ailenin acılarını, yalnızlıklarını gündeme getirerek yanlışa yönlendirilmiş ülke insanının yaşadığı çarpılmayı, kültür şokunu kuşatıcı ve derinlemesine bir yaklaşımla öyküleştirmiştir.

Ekli Dosyalar

15 Şubat 2020 - Sakarya haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.