'Sessiz Adliyeler' projesi yakında hayata geçiyor

Ruhsat töreninde Baro Başkanı Abdurrahim Burak, “Sessiz Adliyeler projesi kapsamında Duruşma Takip Sistemi uygulamasını yakında baromuzda da hayata g...

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Ruhsat töreninde Baro Başkanı Abdurrahim Burak, “Sessiz Adliyeler projesi kapsamında Duruşma Takip Sistemi uygulamasını yakında baromuzda da hayata geçiriyoruz. Yeni mobil uygulama sayesinde mübaşirlerin artık adliye koridorlarında bağırmasına gerek kalmayacak. Meslektaşlarımızı duruşmalarına mobil uygulamadaki çağır butonuna tıklayarak çağırabilecekler. Meslektaşlarımızın işleri kolay yürüyecek ve duruşmalarını daha sağlıklı takip edecekler” dedi.

Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Hazel Erdem, Damla Başoğlu, Kubilay Öztürk ve Tuğrul Ayvaz, meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldı. Ruhsatnamelerini alan avukatlara, Baro’nun Konferans Salonu’nda ruhsat töreni düzenlendi. Törene; Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, Genel Sekreter Av. Ümit Fırtın, Sayman Av. Talha Toçoğlu, yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda avukat ve aileler katıldı. Başkan Burak törende ‘Sessiz Adliyeler’ projesine geçeceklerini duyurdu.

Adliye koridorlarında mübaşirler bağırmayacak

Törende konuşan Baro Başkanı Abdurrahim Burak, ‘Sessiz Adliyeler’ projesi için gerekli başvuruları yaparak, sona yaklaştıklarını söyledi. Burak, “Sessiz Adliyeler projesi kapsamında Sivas Baromuzun imzasıyla Türkiye’de ilk defa hayata geçen Duruşma Takip Sistemi uygulamasını yakında baromuzda da hayata geçiriyoruz. Yeni mobil uygulama sayesinde mübaşirlerin artık adliye koridorlarında bağırmasına gerek kalmayacak. Meslektaşlarımızı duruşmalarına mobil uygulamadaki çağır butonuna tıklayarak çağırabilecekler. Bu noktada avukat hem aranacak hem de mesaj yoluyla otomatik olarak bilgilendirilecek. Eğer avukatın işi varsa, uygulama üzerinden mazeret bildir seçeneğine tıklayarak mazeret bildirebilecek ve yine uygulamada sayesinde hızlıca mübaşirle yazışma imkânı da bulacak. Ayrıca adliyelerde avukatların yoğun olduğu yerlere koyacağımız ekranlar ile avukatların hangi mahkemeden beklenildiği de gözükecek. Bu çerçevede hem meslektaşlarımızın işleri kolay yürüyecek ve duruşmalarını daha sağlıklı takip edecek hem de mübaşir arkadaşlarımız rahat edecek” ifadelerini kullandı.

Ekli Dosyalar

05 Mart 2020 - Sakarya haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.