VATANDAŞLARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU

Hendek Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge hakkında vatandaşlara uyarıda bulundu. BELEDİYE...

Hendek Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge hakkında vatandaşlara uyarıda bulundu.

BELEDİYE TESİSLERİ

Valiliklere gönderilen genelgeye göre Hendek Belediyesi Rasimpaşa Sinema Salonu Bayraktepe Sosyal Tesisleri Atatürk Parkı içi Nikah ve Toplantı salonu ile Ticaret Merkezi Konferans Salonunda faaliyetlere geçici bir süre ara verilmiştir. Hendek Kaymakamlığından alınan bilgilere göre Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle tiyatro sinema gösteri merkezi konser salonu nişan/düğün salonu çalgılı/müzikli lokanta/kafe gazino birahane taverna kahvehane kıraathane kafeterya kır bahçesi nargile salonu nargile kafe internet salonu internet kafe her türlü oyun salonları atari playstation vb. her türlü kapalı çocuk oyun alanları AVM ve lokanta içindekiler dahil çay bahçesi dernek lokalleri lunapark yüzme havuzu hamam sauna kaplıca masaj salonu SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

TOPLANTILAR/CENAZELER

Sivil Toplum Kuruluşlarının Dernek vakıf genel kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç ertelenmiştir. Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu Taziye Evlerinin faaliyetleri durdurulmuştur.

LOKANTALAR AÇIK

Yayınlanan genelge ile LOKANTALAR KAPSAM DIŞI TUTULMUŞTUR. Dünyada ölümlere neden olan koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla başlatılan seferberlik kapsamında tüm vatandaşlarımızın tedbirli olması ve Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 14 kurala uyması istendi.  Genelgeye göre söz konusu tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi belirtildi.

Ekli Dosyalar

17 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.