HENDEK MEZBAHANESİ HİZMETTE

HENDEK MEZBAHANESİ HİZMETTE Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Hendekin modern bir mezbahaneye kavuşmasıyla birlikte seçim öncesinde verdiği sözl...

+2
Haber albümü için resme tıklayın

HENDEK MEZBAHANESİ HİZMETTE

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Hendekin modern bir mezbahaneye kavuşmasıyla birlikte seçim öncesinde verdiği sözlerden birini daha yerine getirmiş oldu.

GÜVENLİ VE HİJYENİK

Yıllardır kapalı olan ve atıl durumda bulunan belediye mezbahanesi Hendek Belediyesi tarafından modern bir tesis haline getirilerek hizmete açıldı. Mezbahanenin kapalı olması nedeniyle yıllardır Adapazarına gitmek zorunda kalan esnaf ve vatandaşın mağduriyeti giderilirken teknolojik yatırımlarla Hendeke kazandırılan mezbahane esnaf ve vatandaşların yüzünü güldürdü.

GÜVENLİ ET

Tesisin Hendeke hayırlı olmasını dileyen Başkan Turgut Babaoğlu Hendeke modern bir mezbahane için sözümüz vardı. Bu sözümüzü kısa sürede yerine getirerek mevzuatlara uygun bir tesisi Hendeke kazandırdık. Bu tesis güvenli et temininin yanı sıra hayvancılık sektörüne büyük kazanç sağlayacaktır. Çevresel etkinin sıfıra indiği ve ekonomik kaybın en az olacağı bu tesis sayesinde kazanan Hendek olacaktır. Hayırlı olsun dedi.

VETERİNER KONTROLÜ

Standartların üzerinde kesim çalışması yapılan mezbahanede temizlik ve hijyenin üst seviyede olduğunu anlatan Babaoğlu Bakanlık standartlarının harfiyen uygulandığı mezbahanede kesim kontrolü hayvan sağlığı ve uygun ortamın sağlanması için 2 veteriner hekim bulunuyor. Ayrıca mezbahane personelleri her giriş ve çıkışlarda kendilerini dezenfekte ederek sağlıklı kesim ortamına uyum sağlıyor diye konuştu.

MEZBANE DONANIMI

Mezbahanede 1 adet kesim hücresi 5 adet sığır kanama kancası 1 adet sığır kaldırma vinci 1 adet sığır kanama hattı 1 adet sığır aktarma vinci 1 adet geri dönüş hattı ve kanca indirme aparatı 1 adet sığır aktarma ve işleme kademeli platformu 1 adet sığır aktarma işleme kademeli platformu soğuk hava deposu ve bir çok teknolojik ekipman hizmete sunuldu.

06 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.