PERKOTEK MAĞAZA ÜRÜN KORUMA SİSTEMİ

Mağaza ürün koruma sistemi nedir ve niçin kullanılır? Mağaza ürün koruma sistemleri gelişmiş teknoloji ve manyetik algılama sensörleri sayesin de koru...

Mağaza ürün koruma sistemi nedir ve niçin kullanılır?

Mağaza ürün koruma sistemleri gelişmiş teknoloji ve manyetik algılama sensörleri sayesin de koruma altına almak istediğiniz ürünlerin kaçak geçiş ve hırsızlık olaylarını engelleme görevini üstlenen yüksek teknolojiyle donatılmış ürün koruma sistemleridir. Toptan veya perakende satış yapan her işletmenin kullanacağı bu sistem giriş-çıkış sirkülasyonunun olduğu bölgelere yerleştirilerek ürün üzerinde ki alarm etiketinin pasif hale getirilmeden yapılan geçişler de sesli ve ışıklı uyarı vererek kullanıcıyı bilgilendirir.

Ürün koruma sistemlerinin temel kullanım amacı çoklu ürün satışlarının yapıldığı ve dikkatlerin sürekli dağıldığı işletmeler de küçük ve büyük ürün fark etmeksizin tüm ürünlerin güvenliğini sağlamaya yönelik olmasıdır. Mağaza ürün koruma sistemleri kullanıldığı alan da üzerin de yer alan manyetik algılayıcı sensörler sayesinde ürün üzerine yerleştirilen koruma etiketlerinin bu sensörlere radyo frekans ve akusto manyetik yöntemiyle gönderdiği sinyaller kaçak ürün geçiş ikazını yaparak işletmeyi kullanıcı harekete geçirmektedir.

Mağaza ürün koruma sistemi nerelerde kullanılır?

Mağaza ürün koruma sistemleri ürün satışı yapan her işletme, toptan ve perakende satış gerçekleştiren her firma da kullanıma uygun yapı da olup mağaza girişleri, firmalar, alışveriş merkezleri, büyük zincir marketler ve diğer küçük orta ve büyük ölçekli işletmeler de kullanılabilmektedir. Mağaza ürün koruma sistemleri bu bölgeler de yoğun olarak kullanılmasının sebebi ürün koruma etiketleri ve alarmların takıldığı ürünlerin kaçak yollarla işletme dışına çıkmasını önlemek ve hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı bir önlem oluşudur.

Mağaza ürün koruma sistemlerinden veri alınabilir mi?

Mağaza ürün koruma sistemleri mağaza giriş ve çıkış kapılarını yerleştirildikten sonra devreye alındığında gün içerisin de işletme kaç kişinin giriş çıkış yaptığı bilgisine üzerinden yer alan led bilgilendirme paneli sayesin de ulaşılır. Bu bilgilendirme ekranı üzerinden kaç adet giriş çıkış yapıldığı ve gün için de kaç defa kaçak ürün geçişi yapıldığı bilgisine de ulaşılabilmektedir. Alınan bu veriler sayesin de gün için de işletmeye kaç kişinin giriş çıkış yaptığı bilgisine ulaşılabilir ve bilgiler doğrultusunda günlük ziyaretçi raporları oluşturulmaktadır. Yoğun giriş çıkışların olduğu alışveriş merkezleri, miting alanları ve konser giriş çıkış bölgelerinde de kullanımına yoğun olarak rastladığımız akordiyon bariyer sistemleri sayesin de yoğun kalabalıkların tek bir bölgeden yönlendirilmesi işlemini düzenli ve güvenli bir şekilde yapılmasına imkân sağlar.

Mağaza ürün koruma sistemleri ve özellikleri

Mağaza ürün koruma sistemleri; güvenlik antenleri, ürün koruma güvenlik alarm etiketleri, mıknatıslı manyetik alarm sökücü ve kâğıt alarm etiket öldürücülerden bir araya gelmektedir. Ürün koruma antenleri, mağaza da ve kullanılacak işletmelerin girişlerine yerleştirilen en az 2 adet antenin karşılıklı gelecek şekilde ayarlanmasıyla sistem aktif edilir. Etiket veya alarm bulunan mağaza ürünlerinin birbirlerine karşılıklı şekilde konulan antenlerin arasından geçiş yapılmak istenildiğinde sesli ve ışıklı alarm verir. Ürünlerin hırsızlık olaylarına karşı dışarı çıkışını engellemek ve bunun bilgilendirmesini yapmak için kullanılır. Ürün koruma alarm etiketleri, güvenlik amaçlı dışarı çıkışının engellenmesi istenilen ürünlere yerleştirilen barkod etiketli veya manyetik mıknatıslı alarm veren etiketlerdir. Mıknatıslı etiket sökücüler veya etiket öldürücü ile pasif edilmeden ürünlerin hırsızlık olaylarına karşı kaçak çıkış yapılmasına engel olmasına imkân tanır. Manyetik mıknatıslı etiket sökücü veya barkodlu etiket öldürücüler, mağaza ürünlerine takılan kâğıt etiketlerin ya da sert plastik olan manyetik etiketlerin pasif hale getirilmesini sağlayan geçişler de etiket algılayıcı antenleri tetikleyen ürün koruma unsurlarıdır. Mağaza ürün koruma sistemleri ve akordiyon bariyerler gibi gelişmiş güvenlik sistemlerinin yanı sıra oteller de yoğun kullanılan otel kapı kilidi işletme de konaklayan konukların oda içi güvenliğini ve yetkilendirmeli geçişlerle tam korumayı sağlamaya yardımcı olan sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Turizm sektörün de misafirlerin konforu ve güvenliği göz önüne alındığın da bu sistem kullanımı kaçınılmaz bir öneri olmaktan çok zaruri ihtiyaç haline gelmiştir.

Mağaza ürün koruma sistemleri, akordiyon bariyerler ve otel kapı kilitleriyle ilgili soru görüş ve önerileriniz konusunda iletişim numaramız 0850 811 80 00 numaramızdan iletişime geçebilir. Ürünlerimizi perkotek.com adresinde incelemesini yaparak PERKOTEK firma bünyemizde bulunan deneyimli satış müdürlerimiz ve sistem destek personellerimizden bilgi alabilirsiniz.

Akordiyon bariyer, mağaza ürün güvenlik sistemleri ve otel kapı kilitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için.

PERKOTEK TEKNOLOJİ A.Ş. / 0850 811 8000 / Perkotek.com / [email protected]

28 Eki 2021 - 05:00 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya’dan Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya’dan Haber değil haberi geçen ajanstır.