Kâğıtların en renkli hali telkâri SAMEK’te

Kâğıtların en renkli hali telkâri SAMEK’te

Kâğıtların en renkli hali telkâri SAMEK’te haberi.

24 Kasım 2016 - 14:42 - Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 16:31

Büyükşehir SAMEK’lerde devam eden Kâğıt Telkâri eğitimlerine katılan kursiyerler renkli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Kursiyerlerin kâğıtlarla oluşturdukları renkli kıvrımlar görenlerin büyük beğenisini kazanıyor.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (SAMEK) bünyesinde eğitimlerin devam ettiği Kâğıt Telkâri kursları bu yıl da yoğun bir ilgiyle devam ediyor. SAMEK’lerde yaklaşık 100 kursiyerin katıldığı eğitimlerde renkli çalışmalar görücüye çıkıyor. Kursiyerlerin kâğıtlarla oluşturdukları renkli kıvrımlar ise görenlerin büyük beğenisini kazanıyor.

 

Telkâriyle yapılmayan ürün yok

Kâğıt Telkari eğitimleri ile ilgili bilgiler veren Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, “Kâğıt Telkâri Sanatı; Ortaçağ Avrupa’sında ortaya çıkmış ve günümüzde de etkisini muhafaza eden sanat dalları arasında yer alıyor. İnce ve uzun renkli kâğıtları sararak elde edilen telkârinin ürün yelpazesi ise oldukça geniş. Kursiyerlerimiz SAMEK’lerde bu alanda tablolar, oyuncaklar, magnetler, anahtarlıklar, tokalar, kemerler, tepsiler, takılar ve daha birçok ürün meydana getiriyorlar. Kurslarımız hanımları rehabilite etmenin ötesinde sanatsal haz kazanmalarına da vesile oluyor” diye konuştu.

 

 

Bu haber 967 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • hanifeusekci
  8 ay önce
  Böyle kurslara katılmak bende çok istiyorum ama vaktim olmuyor.Farklı bir hobi ve ek gelir kaynağı bile olabilir insan için..
 • Can
  8 ay önce
  Gerçekten çok güzel duruyorlar el emeği bir farklı oluyor. Bunları satışa çıksa alırım kesinlikle beğendiklerimi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017 asayiş bülteni.
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017...
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş