Macaristan’da Muhteşem Türk Düğünü

Macaristan'da Muhteşem Türk Düğünü

Türk ve Macar geleneklerinin yansıtıldığı Miskolc şehrindeki muhteşem düğüne, beşyüzü aşkın davetliyle beraber Macaristan Fahri Konsolosu onur konuğu olarak katıldı.

23 Ekim 2016 - 21:40

Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin doğusunda 179 km. uzaklıkta Kayseri ile kardeş şehir olan Miskolc kentinde uzun yıllardır ticaret yapan Özer, Krisztina Sever'in oğlu Robert'in düğününde coşkulu kalabalık misafirler Türk gelenekleriyle eğlenceli bir gecede dünya evine girdiler.

 

Türkiye'den, Macaristan'ın farklı kentlerinden ve Budapeşte'den çok kalabalık davetlinin ve şehir protokolünün hazır bulunduğu düğüne, Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz onur konuğu olarak iştirak etti.

 

İstanbul'dan özel düğün gecesi için gelen aşçıbaşının özenle hazırladığı Türk yemeklerinin yendiği, canlı müzik performansının sergilendiği Sever Török Etterem Restorant'ında kıyılan nikah merasiminden sonra gelin ve damatı davetliler tek tek tebrik edip, mutluluk dileklerini iletti.

Düğünde davetliler çalınan Macar ve Türk müzikleri eşliğinde halaylar ve halk oyunları oynarken, sanatçıların canlı performansları da salonu coşturdu.

 

Fahri Konsolos Osman Şahbaz tören esnasında Sever ailesine ve genç çifte mutluluklar dileyerek şunları söyledi, '' En kötü gününüz böyle olsun. Sever ailesinin dillere destan bu düğünündeki mutluluklarının ömür boyu sürmesini diliyorum. Aile, Türk ve Macar toplumunda kutsal ve önemlidir. Birbirinize her daim, sevgi, saygı, sabır ve hoşgörüyü davranın. Linda ve Robert'e iki cihan saadeti ve mutluluklar diliyorum. Bu düğün vesilesiyle iki dost milletin kültürlerinin birbirlerine daha da yaklaştığına şahitlik ediyoruz'' dedi.

 

Özer ailesinin birçok akrabası da Türkiye'den düğüne iştirak etti. Aslen Kahramanmaraş Elbistan'lı olan Özer ailesi 30 yıldır Macaristan'da ticaret ile uğraşıyor ve yatırımları bulunuyor.

 

Düğün geç saatlere kadar coşku içinde devam etti. Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz düğün sonrası Budapeşte'ye döndü.

Bu haber 4590 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Fatma Salihli
  9 ay önce
  Mutluluk ve saadet sizlerle olsun cocuklar, sevgiler, Fatma Salihli
 • Dr. Sedef Nur İmre
  9 ay önce
  Türk ve Macar dostluğunun sergilenmiş olduğu düğün haberini mutlulukla olkudum. Genç çifte saadetler diliyorum. Sevgiler, Opr. Dr. Sedef Nur İmre
 • Mustafa Arpat
  9 ay önce
  Mutluluklar diliyorum genc cifte. Mustafa Arpat
 • Doc.Dr. Aydan REYHAN Akkoc
  9 ay önce
  Tebrik ediyor ve Mutluluklar diliyorum. Degerli Konsolosuz Osman Şahbaz bey cok güzel ifade etmiş, bizlerde ayni dilek ve temennilere katiliyoruz. Saygilar, Doç.Dr.Aydan Reyhan Akkoç
 • Dr. Seda Erçetin
  9 ay önce
  Yeni çifti kutluyorum. Mutluklar sizinle olsun. Sayın Başkonsolos Osman Şahbaz Beyin ifadelerine iştirak ediyorum. Sevgiler, Dr. Seda Erçetin - İzmir
 • Banu Ayse Akkus
  9 ay önce
  Macar dügününde olmayi cok isterdim, kutlarim. Sayin Baskonsolos Osman Sahbaz bey cok güzel konusmus, bende bu harika konusmalara katiliyorum, Saadetler diliyorum, B.Ayse Akkus
 • Banu Ayse Akkus
  9 ay önce
  Macar dügününde olmayi cok isterdim, kutlarim. Sayin Baskonsolos Osman Sahbaz bey cok güzel konusmus, bende bu harika konusmalara katiliyorum, Saadetler diliyorum, B.Ayse Akkus
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017 asayiş bülteni.
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017...
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş