Kudüs Bizimdir

Araştırmacı yazar Murat Malkoç

Osmanlı'nın o topraklardan çekilmek mecburiyetinde kaldığı tarih üzerinden tam 100 yıl geçti... Ne kötü bir hatıra...

Tapusu bizde diye övündüğümüz, ama gaflet diyelim, bilgisizlik diyelim, beceriksizlik diyelim ne dersek diyelim ama kan gölü bu kutsal mabedimizin olduğu alan zalim bir işgalcinin elinde ve kınamaktan başka bir şey yapmıyoruz.

Dünya lideri diye övündüğümüz, güçlü ülkemiz idarecileri ne hikmetse 1997 yılındaki 11 aylık Refahyol iktidarında asker çıkardığımız bu topraklara sözden öteye gitmez bir tavır sergiliyorlar.

Satılmış Suud yönetimini konuşmuyorum, onlar adı üstünde, satılmış idareciler. Peki diğer İslam devletleri ne yapıyor, Ya bizim devletimiz ne işle meşgul..?

Venezüella devlet başkanının açıklaması bizleri daha fazla etkilerken, bizim liderlerimiz neden pasif..? Ya Kuzey Kore denilen ufacık bir ülkenin sözde zalim idarecisi Kim denilen kişi çok net tavır sergilerken, bizler neden tarafsız olmayı tercih ediyoruz..?

Ne demişti Kuzey Kore lideri hatırlatalım... (İsrail diye bir devlet yok ki başkenti Kudüs olsun ). Bu kadar bile söz söyleyemeyen İslam liseleri acaba ne amaçlıyor..?

Abdülhamit Han Sultan ne demişti hatırlatayım yeri gelmişken; Mescid-i Haram (Mekke) Allah'ın mescidi, Mescid-i Mebevi (Medine) Resulullah'ın mescidi, Mescid-i Aksa (Kudüs) Müslümanların mescidi. Cenab-ı Hak bizlerin kutsalına nasıl baktığımızı görüyor.

Şimdi soruyorum ey Müslüman kardeşlerim; Ne yapacağız..? Oradaki kutsalımıza saldırılırken ne yapacağız..? Oradaki kardeşlerimiz şehit edilirken ne yapacağız..? Söyleyin, itiraf edin; ne yapacağız..?

Dünyalık evimizin taksidini, aldığımız arabanın taksidini, akşam yiyeceğimiz yemeyin çeşidini düşündüğünüz kadar Kudüs'ü düşünüyor musunuz? Allah aşkına soruyorum; yarın oradaki mezalime karşı durmadığımız için hesaba çekilmeyeceğimizi mi zannediyorsunuz?

17 Aralık Pazar günü Erbakan Vakfı Kocaeli'nde Büyük Kudüs mitingi düzenliyor.

Bari rahatınızı biraz kaçırın Kudüs için Kocaeli'ne kadar gelin, hiçbir şey yapmamanızdan evladır,

Bari Filistin'deki kardeşlerinizin orada halleriyle hallenin, ama artık ölünce yanınızda getiremeyeceğiniz evleriniz, arabalarınız, paralarınız, yiyeceklerimiz kısacası dünyalıklarınızı bir nebze kenara atıp, 17 Aralık Pazar günü Kocaeli'ye geliniz,

Tepkisiz, eli kolu bağlı duran İslam devletleri iktidarlarına bir tokat gibi gür seda ile 'Kudüs bizimdir' diye seslenin.

'Filistinliler benim kardeşlerimdirler' diye seslerin ama artık rahatınızı biraz kaçırın. ABD başkanına, İsrail terör örgütüne inanın ki, Müslüman kardeşlerimin vurdumduymazlıklarına öfkelendiğim kadar öfkelenmiyorum.

İslâm İşbirliği Teşkilatı çıkmış Kudüs'ü ikiye bölmüş, bir de büyük kazanım olarak İslam milletine yutturmaya kalkıyorlar. Yutmadığınızı, bu oyuna gelmeyeceğinizi haykırın. Rahmetli Erbakan hocamızın bize öğrettiği Siyonizmin oyuncağı olmayacağımızı haykırın.

Değil ABD, dünya kalksa da ayağa bizlerin Mescid-i Aksa'dan, Kudüs'ten vazgeçmeyeceğini haykırın. Çok şey istemiyorum, Kuran-ı Kerim'deki Müslüman olup, zulme rıza göstermeyeceğimizi haykırın.

İslamın adaletini Hz. Ömer'in fethinin ne olduğunu çıkıp haykırın. Bu milletin içinde hala Selahattin-i Eyyübilerin olduğunu haykırın. Yavuz Sultan Selim Han'ın, Kanuni'lerin bu milletin içinde hala yaşadığını haykırın.

Bir Fatih olup zulme son vermeye geleceğimizi haykırın, ama sakın evinizde rahatınızı düşünerek oturmayın, çünkü Kudüs'ü müdafaa İstanbul'u müdafaadır. Müslüman kardeşlerimin basireti bağlı olarak sessizce izlemelerine olan öfkemden sebep bu yazımı kaleme aldım.

Belki olur ya yüreğinizde bulunan iman ateşini bir nebze de olsa canlandırabilmişsem, boşa yazmamışımdır.

17 Aralık Pazar günü Kocaeli'nde Büyük Kudüs mitinginde buluşmak dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımla

Murat MALKOÇ

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Murat Malkoç - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.