Selam dostlar!

Selam dostlar!
Yazılarıma başlarken kısa bir biyografi çizmek istiyorum. 1959 Doğumlu emekli bir Tarih öğretmeniyim. Ankara Yüksek Öğretmen Okulu ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunuyum. Öğretmenlikten emekli oldum ama okumayı ve okulu çok seviyorum. Zaman içersinde mesleğin yanı sıra Anadolu Üniversitesi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım bölümünü bitirdim. Sonra yine Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimini bitirdim. Kesmedi şu anda da, İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim. Bu arada emeklilik hayatında faydası olur diye Anadolu Üniversitesi Sertifika programlarından İş Sağlığı ve İş Güvenliği ve Sigortacılık programlarını tamamlayarak sertifikalarımı aldım.
Gençliğimde sporun her dalıyla meşgul oldum. Üniversite takımlarında ve Amatör küme takımlarında futbol oynadım. Meslek hayatımla birlikte bir süre, İzcilik ve spor faaliyetlerini, Sakarya Bölge Futbol hakemliğini yürüttüm.
Kısaca hayatı dolu dolu yaşayan bir insandım ve öyle devam ediyorum…
Şu anda Emlakçılık ve Çiçek ticareti işleriyle uğraşıyorum. Vaktimin el verdiğince ve dilimin döndüğünce; siyasetin kirli yüzüne bulaşmadan, kimseyi kırmadan, hedef almadan, bağcıyı dövmeden üzüm yemek istiyoruz. Konularımız, elbette ki günlük hayatın akışı içersinde güncel konuları kapsayacak. Ama toplumun kendisini eksik hissettiği konularda da, araştırıcı, bilgilendirici paylaşımlarımız da olacak. Yeter ki doğruyu iyi niyetle arayalım. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım. Toplumumuzun en büyük hastalığı; işimizi bilmiyoruz ama her şeyi biliyoruz. Mevlana hazretleri der ki:” Cahille tartışmayınız çünkü ben hiç kazanamadım.” Bizim onlarla işim olmaz.
Biz haktan yana, doğrudan yana, ilim ve irfandan yana olduk ve öyle devam edeceğiz. Biz gerçek yatırımın insana olduğuna inananlardanız. Bilin ki, ne kadar yüksek hasletli övünülecek kahramanları toplum bağrından çıkarıyorsa, her türlü lanet ettiğimiz melanetleri de toplum içinden çıkarıyor. Bütün bunların bir tek çözümü var, o da toplumun ahlak seviyesini yükseltmektir. Bu da geleceğe yönelik her şeyden evvel, en evvel iyi nesiller ve iyi insanlar yetiştirmekle olur.
Bu yolda gerçeğe, iyiliğe ve güzelliğe katkı dileklerimizle hoşça kalın dostlar.
Necmettin ÖZGÜRSOY

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Necmettin Özgürsoy - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Necattin Kökten - Hayırlı ve uğurlu olsun.

Vallahi ne diyeyim "Yedi kollu Hun Ejderhası" gibi olta atmadığın eğitin kurumu/okulu, görev yapmadığın alan kalmadı.

Şimdi de köşe yazarlığı.

MEB sizi yeterince anlayamadı ama inşallah Sakaryalı hemşehrilerin sizi daha iyi anlayacak ve fikirlerinizden azami şekilde istifade edeceklerdir.

Selam ve Dua ile.

Yanıtla . 1Beğen 31 Mart 14:17
04

Necmettin Özgürsoy - @Necattin Kökten 03 nolu yoruma cevabı: Teşekkürler sayın hocam.

Yanıtla . 0Beğen 01 Nisan 23:53
02

Uğur - Hayırlı olsun amca - Uğur ö.

Yanıtla . 1Beğen 04 Şubat 12:12
05

Necmettin Özgürsoy - @Uğur 02 nolu yoruma cevabı: Eyvallah yeğenim.

Yanıtla . 0Beğen 01 Nisan 23:53
01

Şener - Hayırlı olsun hocam, yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Şener A.

Yanıtla . 3Beğen 03 Ocak 09:08
06

Necmettin Özgürsoy - @Şener 01 nolu yoruma cevabı: Teşekkürler sayın müdürüm.

Yanıtla . 0Beğen 01 Nisan 23:54