Afrin’den Kudüs’e nasıl gideriz?

Bugün 8.gün Afrin’de… Batı’nın aksine amacı barış olan, ismi Zeytin Dalı gibi barışı sembolize eden harekâtın kahraman askerlerinin kutlu yürüyüşü yüce Rabb’imizin izniyle muzaffer olacaktır. Biz Türk milletiyiz gittiğimiz her yerde dost olmak isteyenle dost olduk düşman olmak isteyene de tarih boyunca gereken cevabı hep verdik.

Askerimiz gibi milletimiz de böyle zamanlarda hep olduğu şekliyle tek yürek olmayı yine başardı ve tüm İslâm âlemine bir kez daha örnek oldu. Sabah namazlarında, evlerimizde hatta otobüslerde, metrolarda dahi okunan Fetihler; askere gönüllü yazılan binlerce vatandaşımız, hainler hariç diğer siyasî partilerimiz, her vakit edilen dualar ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Hatay’da askerlerimizi bizzat ziyaret etmesi kahraman ordumuza büyük moral ve motivasyon kaynağı olmuştur.

Peki Afrin’den Kudüs’e nasıl gideriz? Evet Kudüs! Kanayan yaramız ve İslâm sancağını Kudüs’e çekene kadar kanayacak yaramız. Selahattin EYYÜBÎ’nin yaptığı gibi Kudüs gâvur elindeyken gülmeden yaşayamasak da her anımızı ümmet için yaşamalıyız. Hedef Kudüs diyorsak! Hedef ümmet diyorsak! Hedefimiz işimizi doğru yapmak olacak her anne en iyi anne olacağım, her baba en iyi baba olacağım, her öğretmen en iyi öğretmen, her öğrenci en iyi öğrenci, her esnaf en iyi esnaf…. Ben olacağım derse ve bu doğrultuda çalışırsa Afrin de olur, Münbiç de olur, Kudüs de olur. Sözle olmaz işle olur, sabah namazıyla olur, namazları camide kılmayla olur, çocuğumuzu camiye alıştırmayla olur, arkadaşlarımızla buluşma yerimiz kahveler değil camiler, kütüphaneler olursa olur…

Allah askerimizin yanında olsun,

Allah ordumuzu muzaffer kılsın,

Allah yiğitlerimize kurşun değdirmeden onların yurdumuza dönmesini nasip eylesin. Bize de her şeyin en iyisini yapmayı nasip eylesin.

Ecdadımızdan aldığımız İslâm liderliğini lâyıkıyla yapmamızı nasip eylesin.

Amin…

Millet için etti mi ordum sefer,
Kükremiş arslan kesilir her nefer,
Döktüğü kandan göğe vursun zafer,
Toprağa bir damlası boş akmasın.
Âmin! desin hep birden yiğitler,
«Allâhu ekber! » gökten şehidler.
Âmin! Âmin! Allâhu ekber! Allâhu ekber!

Mehmet ÂkifDerviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme

Seni sîgaya çeken bir Molla Kasım gelir

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hakan Öztürk - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz