Sofu 1 Aralık’ı bekliyor

Ak Parti Hendek’te üçüncü dönem başkan olan Ali Kemal Sofu çırak olarak başladığı ilçe başkanlığına ikinci dönem kalfa, üçüncü dönemde usta ve yerel seçimler de bunu taçlandırarak önce aday, adayı; akabinde Belediye Başkanı olmak istiyor.

Ali Kemal Sofu ilçe Başkanı olduğundan beri her seçim de artı puanla çıktı, kavgadan uzak durdu, gereksiz polemiklere girmedi, sadece seçimlerde değil diğer zamanlarda mahalle, mahalle  dolaşarak seçmenleri ile ve vatandaşlarla sıkı diyaloglar içerisinde oldu.  Belediye  Başkanı aday, adayı  olması yönünde taleplere sıcak baktı. Şimdi 1 Aralıkta Ak Parti genel merkezinden verilecek istifa edebilir aday olabilirsin kararını bekliyor.

Sofu Ak Parti içerisinde gönül adamı olduğunu, zamanının büyük bölümünü davasına harcayarak her zaman gösterdi, başkanlığı döneminde kazandığı saygınlık ve güven çevresinden de kabul görünce belediye başkanlığı için çıtayı yükseltmeye hazır olduğuna inandı. Kendi seçmeninden aldığı  bu cesaret ona güç verdi.

Ak Partide 18 Aralıkta yapılan Temayül yoklamasında Sofu’nun  isminin ön plana çıktığı düşünülüyor, kendisine temayül sürecinde gösterilen yakın ilgiden de tahminlerin   bu yönde olduğu  şeklinde değerlendiriliyor.

Ali Kemal Sofu genç dinamik üniversite mezunu eğitimli bir siyasetçi, çok genç yaşında kendisine Ak Parti ilçe teşkilatını teslim eden seçmenleri 3 dönemdir İlçe başkanlığında  kendisine güven verdi,  bugün de kendisine başkanlığın yakışır olduğunu düşünüyor ve  güvenmeye devam ediyor.

Ak Parti genel merkezinden yapılan açıklamalarda aralık ayı içerisinde her şey netleşecek yeni  yıl gelmeden  adaylar açıklanacak, açıklanan aday her  kim olursa olsun fakat kazanan önce Hendek olsun temennimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Köse - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz