Siyasetin Merkezi notlarımız.

Hendek’te Siyasi arena hiç olmadığı kadar yoğun bir süreç geçirdi. Bu süreçte Hendekte Cumhur ittifakında Ak Parti Hendek’te kendi adayını göstermesi, MHP’ye Sakarya’da sadece Taraklı’nın verilmesi bazı ilçelerde istifalara neden oldu.

Bu süreçte Hendek’te MHP nin beklentisinin Ak Parti kanadında yapılan değerlendirmelerde daha 6 ay önce yapılan milletvekili Genel  seçimlerinde Hendek’te Ak Partinin almış olduğu yaklaşık 30 bin oyu var Ak Parti Hendek’te 25 bin üyesi olan bir parti. MHP genel seçimlerde almış olduğu oyu  yaklaşık 8500. böyle bir ilçede acaba MHP’lilerin kendileri bu oranlara sahip olsalardı karşı tarafa başkanlığı bırakır larmıydı bunları önce sorgulamaları lazım. Koparılmak istenen fırtınalar ile dengelerin değişmeyeceği aşikardır görüşlerini dile getirmektedirler.

Ak Parti  Sakarya Bölgesindeki  Belediye Başkan adaylarını büyük oranda yeniledi, bu yenilemede Hendek’te Nasibini Aldı aday olan Kemal Sofu genç, dinamik 3 dönem Hendek’te İlçe Başkanlığı yapmış eğitimli yüksek Lisans yapmış bir siyasetçi.

Sofu Başkanlığı döneminde girmiş olduğu tüm seçimlerde artı yönde başarı yakalamış teşkilatla uyum içerisinde olmuş, başkanlığı sırasında birçok başarılara imza atmış, özellikle Puna Mahallesine yapılan köprü, Cenaze köprüsü ve Çamlıca yoluna yapılan köprüler Tepecik yurdunun yapılış gayesi olan İmam Hatip Ortaokuluna çevrilmesi, Onlarca yeni okul binalarının yapımı gibi onun kişisel gayretleriyle hayata geçmiş projelerden bazılarıdır.

Ali Kemal Sofu genç enerjik çalışma azmi ile yola çıkmış koşmayı da şiar edinmiş olduğunu Cumhurbaşkanı  Sayın Recep Tayyip Erdoğan ismini anons edince de tüm dünyaya göstermiştir.

Şimdi de enerjisini Hendek için göstermenin zamanı geldiği inancı ile yola çıkmış.  Hendek imizin son 7 yılında iktidar partisi ilçe başkanı olarak imzası olan.  ilçe Başkanlığı döneminde ara sıra değil her an toplumla iç içe olan ve hiç bir cemiyeti kaçırmayan mütevaziliği ve girişkenliği ile taktir toplamış bir başkan adayıdır.

Son söz olarak Üzerinde yaşadığımız ilçe nadide güzelliklere sahip bir yer her şeyin iyisine layık mevcut kriterlerin tek başına değil, ili ile, hükümetleri ile uyum içinde olduğu zaman hayat bulacağını, kendi egoları değil milletin teveccühlerini göz önünde bulunduran başkanlara ihtiyaç olduğunu vatandaşlarımız la konuştuğumuz dile getirdiklerini de belirtmekte yarar var.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Köse - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.