Hendek Belediye meclisi ve eleştiriler

Hendek Belediye meclisinde çıkan tabloyu yazdığımızda fırtınalar koptu. Her kez çalışmasında görelim  mantığıyla duruma yaklaştı, ‘’Hendek’in menfatine olan işlerde kimsenin hayır deme şansı olamaz zaten, ama menfaat, çıkarda sağlayamaz. ilahi adalet ne kadar güzel tecelli etmiş’’ diyecek bir babayiğitte çıkmadı. olaya bir pencereden bakarak öbür pencerede olan biteni görmek akıllarına gelmedi veya görmemezlikten gelindi.

Hendek’e muhalefette lazım bilinmeli ki ben bundan böyle Hendek halkının menfaatine ve zararına olan her ne ise yazacağım. Zaman neyin doğru neyin eğri olduğunu zaten gösterecek,  zaman her şeyin ilacıdır.

Ali Kemal Sofu’nun Babaoğlunu tebrik eden paylaşımına, teveccüh göstererek kutlayan Bizlere bir nezaket örneği gösteren Zafer Konuk beyefendiyi kutlarım benim. Benim Hendek’im ayrıştırıcı, ötekileştiri değil birleştirici olmalı, bu konuda Aydın Birinci kardeşimi de tebrik ederim, her zaman sağduyudan yana tavır koyarak meseleye yaklaşmıştır. Her kez bu topraklarda yaşıyor kazanma hırsının verdiği rehavet ile insanları rencide etmek hiç kimseye bir yarar sağlamayacaktır. Sofu’nun tebrik yazısının altına bak birileri birilerinin haberini yapmaya başladı ‘’yalaka’’ yakıştırması yapmaya kalkanların kendilerinin kimin yalakası olduğuna bakmak aklına gelmedi. Önce öz eleştiriyi bile yaparken adaletli olmak kimseyi kırmamak rencide etmemek lazım, kul hakkına girmemek lazım, bu işlerin yarınları vardır, 5 sene çabucak geçer bu yazılanlar çizilenler yârin yazanların  karşısına çıkıverir. Her kez şapkayı kafasından çıkartıp önüne koymalıdır.

Bir meseleye de açıklık getirelim ‘’neden Babaoğlu’nun haberlerini yapmadım!’’.

Seçim süreci farklı bir süreçtir, parti değil Aday vardır, adaylar kendilerinin haberlerinin yapılmasını istediği siteler ile yayıncı anlaşması yapıp haber ve reklamlarını yollarlar. Sayın Babaoğlu’nun sakaryadanhaber.com ile böyle bir anlaşması olmadığı için seçim sürecindeki haberleri sitemizde yer almamıştır, anlaşması olduğu siteler haberlerini yayınlamıştır. Bu konuda benim hakkımda yapılan eleştirilerin gönül koyanların anlamadığı gerçek budur. Babaoğlu Hendek’e başkan olmuştur, Hendek’in başkanıdır seçilmiştir artık bir kurumu Hendek’i temsil etmektedir, hizmet noktasında yapılanları elbette ki yazacağım, doğru olanı doğru, yanlış varsa onu da yanlış olarak yazacağım.

Bundan kimsenin kuşkusu da olmasın!?.

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Köse - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.