Ayhan Sefer Üstün Editör Ahmet Kösenin sorularını cevapladı

Sakarya Ak Parti Milletvekili TBMM İçişleri adalet komisyonu başkan vekili Ayhan Sefer Üstün röportajı.

Editör Ahmet Köse: Sayın vekilimiz Daha Önce Ak Parti Kongrelerinin 10 Kasıma kadar tamamlanacağı beyanınız medyada yayınlandı gecikmeler ile ilgili açıklama yapabilirmisiniz.

Ayhan Sefer Üstün: Şu anda Ak Partimiz bir kongre sürecinden geçiyor öncelikle beldelerde kongreler yapıldı ardından ilçeler başlandı, ilçeler ile birlikte yavaş yavaş il kongreleri de yapılmaya başlandı. Sakarya’da da ilçe kongrelerimiz başlangıçta hızlı başladı, hızlı bir şekilde yapılmaya devam etti, ancak sayın genel başkanımız Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan büyük şehirlerdeki iiçe başkan adaylarını daha titiz bir şekilde belirlenmesi noktasında bir talimat verdi, bazı adayları da kendisinin göreceğini ifade etti. Bu çerçevede takvimi daha önceden belirlenmiş olan ilçe kongrelerinizin tarihi biraz ötelendi bu arada bir takım incelemelerde bulundu titiz bir çalışma yapıldı ve üzerinde mutabakat sağlanmış adaylarımızın ilçe kongreleri yapılmaya başlandı şuanda da Hendek ’tede Ak Partimizin 6. Olağan kongresini icra edeceğiz gerçekleştireceğiz yönetimiz yenilenecek ardından Sapancaya gideceğiz yârinde Serdivan’da ilçe kongremizi yapacağız bu şekilde 16 ilçemizin 15 tanesinin kongresi tamamlanmış olacak bir ilçemiz kalıyor oda kısa zamanda inşallah gerçekleştirerek En kısa zamanda il kongremizi icra edeceğiz, il kongrelerimize Sayın Cumhurbaşkanımız da katıldığı için Onun takvimine göre onun müsait durumuna göre Bir tarih belirlenecek. Bütün bu süreçler maksimum Şubat sonuna kadar tamamlanacak. Sonuç itibarıyla bitmiş olacak. Belde ilçe il kongreleri tamamlanmış olacak. Ardından ise Yıl ortasına doğru AK Parti'nin olağan büyük Kongresi ni Gerçekleştireceğiz. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız olağan üstü kongre il partinin başına geçti. Şimdi ise normal olağan kongre gerçekleşetireceğiz. Bu şekilde teşkilatlarımız yenilenecek, tazelenecek, yeni bir heyecanla 2019 genel seçimlerine Artık yelken açacağız. Bundan sonra teşkilatlarımız kendi iç çalışmalarımdan ziyade dışa dönük ilçelerde ilde halka dönük çalışmalara ağırlık verecek tanıtıma propoganda ya öncelik verecek, işte süreci bu şekilde özetlemiş olduk’’ dedi.

03 Aralık 2017 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.