ÜSTÜN’ den Sakarya’da yapılacak olan yeni Adliye Binası...

ÜSTÜN' den Sakarya'da yapılacak olan yeni Adliye Binası hakkında açıklama.

“1999 Sakarya Depremi’nden sonra yeni yerleşim bölgesine Valilik Kampüsü ve Adliye binası inşa edilmiş ancak kısa bir süre sonra adalet hizmetleri için tahsis edilen alanın bu hizmetin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için yeterli olmadığı şikayetleri dile getirilmiştir.

06 Ocak 2017 - 11:35 - Güncelleme: 06 Ocak 2017 - 23:38

 

“1999 Sakarya Depremi’nden sonra yeni yerleşim bölgesine Valilik Kampüsü ve Adliye binası inşa edilmiş ancak kısa bir süre sonra adalet hizmetleri için tahsis edilen alanın bu hizmetin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için yeterli  olmadığı şikayetleri dile getirilmiştir.

 

Bu konuda çalışmalar yürütülürken, Bölge Adliye Mahkemelerinin kurulmasına karar verilmiş, bu çerçevede Sakarya’da da Bölge Adliye Mahkemesi binası gündemin birinci sırasını işgal etmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde şehir merkezinde son derece modern bir Bölge Adliye binası inşa edilmiştir. 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra mevcut hakim ve savcıların yaklaşık üçte biri meslekten ihraç edilmiştir. Yeterli Hakim ve Savcı sayısına ulaşıldığında Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi hizmet vermeye başlayacaktır.

 

Ayrıca uzun süre kamuoyu ve adalet camiasında tartışılan yeni Sakarya Adliyesi’nin inşası ile ilgili Milletvekillerimizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde; Adapazarı İlçesi, Camili Mahallesinde yer alan (Valilik Kampüsü Yanı) 4297 ada 1 ve 2 no’lu parsellerin yeni Adalet Sarayının yapılması amacıyla AFAD Başkanlığından alınarak Adalet Bakanlığına tahsisi gerçekleştirilmiştir. Yeni Adalet Binası inşallah en kısa zamanda bu parsel üzerine inşa edilecektir.

 

İnşaatla ilgili proje ve yapım aşamaları da Sakarya Milletvekilleri olarak beraberce tarafımızdan yakinen takip edilecektir. Bilgilerinize sunarız.” 

Ayhan Sefer ÜSTÜN

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi

Sakarya Milletvekili

2017/01/6319755.png
Bu haber 2244 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISIYLA SAKARYA’YA YATIRIM YAPTI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISIYLA SAKARYA’YA YATIRIM YAPTI
Kızılcıkormanköyde kontrolü kaybeden araç bariyerlere girdi.
Kızılcıkormanköyde kontrolü kaybeden araç bariyerlere girdi.