Vali Coş ’’Yeni yıl mesajı’’ yayınladı

Vali Coş ''Yeni yıl mesajı'' yayınladı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş Yeni yıl mesajı yayınladı Saygıdeğer Sakaryalılar;

30 Aralık 2016 - 21:52 - Güncelleme: 30 Aralık 2016 - 22:01

Saygıdeğer Sakaryalılar;

2017 yılının acıları, sıkıntıları, dargınlıkları ve kırgınlıkları geride bırakıp, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, Milletimizin bir arada yaşama arzusunun zirveye ulaştığı, sosyal dayanışma duygularımızın pekiştiği, terörden şiddetten uzak, insanların barış içerisinde yaşadığı, huzurlu, bereketli, aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği bir yıl olmasını temenni ediyor,  bütün vatandaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum.

 

Tamamladığımız 2016 yılında; kamu hizmetlerinde verimliliği arttırmak, kaynak israfını azaltarak yatırımların süresi içerisinde bitirilmesi, İlimizin öncelikli ve önemli sorunlarının tespitini yaparak, vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak her alanda çözüm geliştirmeye çalıştık. Ekonomik, sosyal, kültürel yönlerde İlimizin gelişimi için halkımızla işbirliği halinde olduk. Üretim ve istihdama katkı sağlayan yatırımcıların önündeki engellerin kaldırılması, devlet ve halk ilişkilerinin daha da gelişmesi, huzur ve sükûn ortamının korunması için gayret gösterdik. Yeni yılda da başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm toplum kesimlerinin birlikte çalışması ile 2017 yılında, Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olan ve imajı sürekli yükselen Sakarya’nın “Yatırımlar Kenti, Güvenli ve Yaşanabilir Bir Kent” imajının daha da gelişmesi yönünde var gücümüzle çalışacağız.

 

2016 Yılında 15 Temmuz Darbe Kalkışmasıyla hain Fetö teröristlerinin Devletimize, Milletimize, Milli İradeye, Birliğimize, Bütünlüğümüze karşı Devletten gasp ettikleri silahlarla canice giriştikleri vahşi, kanlı saldırılara karşı göğsünü siper eden Aziz Milletimizin Cesareti ve Kahramanlığına hep beraber şahit olduk. 15 Temmuzu ve Devletin uçaklarıyla, tanklarıyla Devletimize ve Milletimize kasteden Fetöyü ve diğer terör örgütlerini Milletimiz ebediyyen unutmayacaktır!  Tüm Şehitlerimize ve Gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, ruhları şad olsun.

 

            Sevgili Sakaryalılar;

Her zaman ifade ettiğim gibi, kendini Sakarya ile ilgili sorumlu hisseden herkese düşen yegâne görev; morallerimizi yüksek tutup, sahip olduğumuz değerlerin farkına vararak, pozitif bir çizgide buluşmak ve bu güzel İlimizi huzur ve güven ortamında, refah seviyesi yüksek sevgi, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve kardeşlik duygularının zirveye ulaştığı bir İl haline getirmek, ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer tüm alanlarda en üst sıraya yükseltmek için yorulmadan çalışmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017 yılının, Ülkemize ve Milletimize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni eder, bu vesile ile kıymetli Sakaryalı vatandaşlarımızın, her derecedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının yeni yılını en kalbi duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bu haber 1029 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Erman
  7 ay önce
  Bayadır ekranlarda çıkmıyor ya bu Vali, halbuki eskiden bir çok konuda televizyonlarda görebiliyorduk.
 • Recep Doğru
  7 ay önce
  Sakaryalı olmamama rağmen, en çok sevdiğim valilerden birisidir Hüseyin Avni Coş
 • Seyit
  7 ay önce
  2017 yılının sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirmesi dilekleriyle. Neşe dolu yıllar!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017 asayiş bülteni.
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017...
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş