VALİ COŞ YOĞUN BAKIM VE PALYATİF BAKIM SERVİSİNİN AÇILIŞINI...

VALİ COŞ YOĞUN BAKIM VE PALYATİF BAKIM SERVİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Hendek Devlet Hastanesi 1.Basamak Yoğun Bakım ve Palyatif Bakım servisinin açılış törenine katıldı

04 Kasım 2016 - 22:14 - Güncelleme: 05 Kasım 2016 - 01:29

VALİ COŞ YOĞUN BAKIM VE PALYATİF BAKIM SERVİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Hendek Devlet Hastanesi 1.Basamak Yoğun Bakım ve Palyatif Bakım servisinin açılış törenine katıldı

Bu günkü açılış törenine Vali Coş, Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Ak Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Mhp İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Başhekim Celalettin Akyol, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri  Doç. Dr.Hasan Salih Sağlam, İlçe Jandarma Komutanı Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, Halk eğitim Müdürü Necati  Tan, Hendek Tüm Muhtarlar derneği Başkanı İsmet İskefiyeli ve Hendek Muhtarları,  Hendek Protokol üyeleri, Daire amirleri, hastane personeli katılım gösterdi.

Hastane Başhekimi Celalettin Akyol  Hastanenin genel durumunu anlatan bir konuşma yaptı. Daha Sonra söz Alan Kamu Hastaneleri genel sekreteri  Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam açılışı yapılan bölüm ile bilgi verdi , yaptığı açıklamada ‘’ Polyatif hasta Bundan Sonra Yapılacak Bir şey yok denilen hasta gurubu için oluşturulmuş 10 yataklı bölümde evinize hastanızı götürün demiyoruz, bu hastaların tıbbi ve psikolojik sorunları da olmakta,  biz hem hastaları hem de aile  yakınlarını hastanın sorunları yönünden psikolojik ihtiyaçları yönünden destekliyecek bir birim açmaktayız. Hastanın hayatını uzatmak değil ama yaşadığı kadar konforlu yaşamayı, rahat yaşamayı, ağrısız sancısız yaşamayı,  yaşatmayı sağlayan bir hizmet birimidir’’ dedi.

Vali Çoş ‘’Bir İlçede Böyle Bir Tesisin gerçekleşmiş olması hayal bile edilemez’’.

Daha Sonra Söz Alan Vali Coş Hastanemizin ne kadar güzel ve önemli bir proje olduğunu görüyoruz, 100 yataklı bir hastane yaklaşık 20 bin metre kare alan, ne demek,  bu hasta başına 200 brüt inşaat kapalı alan düşüyor, değerli arkadaşlar bu bir çok Avrupa ülkesinde bile olmayan bir standarttır, 5 yıldızlı otellerde ortalama brüt alan 65-70 metrekaredir, burada bunun üç misline yakın bir rakam var, buda Devletimizin en başta gücünü gösterir, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin eriştiği gücü gösterir. Aramızda nüfus cüzdanı biraz eski, hayat tecrübesi fazla olan arkadaşlarımız var o geçmişi  o günleri iyi bilirler. hocalarımız eskilerde çalıştığı şartları iyi bilirler, böyle hastaneler bir çok il merkezinde bile yoktur. bir ilçede böyle bir tesisin gerçekleşmiş olması  hayal bile edilemez, hepimiz biliyoruz ki bu sadece Hendeğe özgü bir durum değil, bütün Türkiye de aşa yukarı manzara böyle, bu neyi gösteriyor işte Türkiye’nin gücünü gösteriyor’’ dedi

Tek Devlet, tek Bayrak, tek Millet ve tek Vatan anlayışı içerisinde Devletimizin yanında olacağız

Vali Coş  “ Batıda büyük bir stabilizasyon varken, göreceli gerileme varken, doğuda önemli atılımlar olurken, Ortadoğuda başta Türkiye olmak üzere yeni gelişmeler varken ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir mirasın emanetçisi, bekçisi, koruyucusu, varisi konumundayken Türkiye’nin bu gelişmesinden, büyümesinden, güçlenmesinden, geçmişte olduğu gibi tekrar Dünya’da adaleti, hakkı, hukuku savunan sömürüye dur diyen bir devlet olmasından, Dünya’da nizamı koruyan bir devlet olmasından endişe ediliyor. Kendi sömürü düzenleri sona ereceğinden endişe eden küresel sömürgeci güçler, Türkiye’yi dizginlemeye, eskisi gibi kendisine mahkum etmek için çeşitli entrikalar peşinde koşuyorlar. Ekonomik istikrarı, siyasi istikrarı ekonomik istihdamı bozmak, Türkiye’de kaos yaratmak ve geleceğe olan güveni sarsmak, yatırımları azaltmak, istihdamı ve üretimi azaltmak sureti ile Türkiye’nin duraklaması, sonra da geriletilmesi için saldırılar yaptılar. Ama bunları aştık. En son 15 Temmuz da milletin desteği ile Devletimiz üstesinden geldi. Darbe girişimi yaptılar. Aziz milletimizin cesareti, feragati ile bunlar önlendi. Bir şer koalisyonu ile karşı karşıyayız, hepsinin ortak düşmanı Türkiye’dir. Terör örgütü ile mücadelemiz devam ediyor. İnşallah bütün saldırıları birlik, bütünlük ve beraberliğimiz ile yeneceğiz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ekseninde, tek Devlet, tek Bayrak, tek Millet ve tek Vatan anlayışı içerisinde Devletimizin yanında olacağız. Dün olduğu gibi bugün de yarın da üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Sonuçta kazanan Türkiye olacak, daha güzel hastane, okul, üniversite, kültür merkezleri ve fabrikalar kavuşacağız.  Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi, Vatanını  en çok seven  görevini en iyi yapandır, anlayışı  ile görevini yapanlara, hastanemizin yapımında başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” Dedi.

Konuşmaların ardından, Hendek Devlet Hastanesi birinci basamak yoğun bakım ve Palyatif Bakım Servisinin açılışı yapıldı. Protokol hep birlikte servisleri gezdi. Günün anısına hep birlikte pasta kesimi yapıldı. Açılışı Yapılan Bölümleri isminin yazıldığı  dev pasta kesildi.

Açılış sonrası Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Hendek’te esnaflık yapan Kemal Aksu’nun daveti üzerine, esnafı ziyaret etti. Aksu, Vali Çoş’a, Atatürk portreli halı hediye etti. Vali Çoş, esnaf Aksu ve vatandaşlar ile bir süre sohbet ettikten sonra Hendek’ten ayrıldı. 

VALİ COŞ VE HASTANE BAŞHEMİMİNİN ACIKLAMALARININ VİDEOSUNU YAYINA HAZIR OLDUĞUNDA BURADAN PAYLAŞIM YAPICAZ.

 

Bu haber 2452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISIYLA SAKARYA’YA YATIRIM YAPTI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISIYLA SAKARYA’YA YATIRIM YAPTI
Kızılcıkormanköyde kontrolü kaybeden araç bariyerlere girdi.
Kızılcıkormanköyde kontrolü kaybeden araç bariyerlere girdi.