- 24 Temmuz 2018

10 Dakika yağmur yağdı, Yeni mahalle göle döndü

Yeni mahallenin 25 senedir bitmeyen sorunu yağmursuyu gideri

Yeni Mahalle muhtarı İsmet İskefiyeli göle dönen Yeni Mahalle için isyan etti.

İskefiyeli sözlerinde ‘’Sakarya İlimizin 3 tane ilçesinden büyük, oy olarak ta, nüfus olarak ta 3 tane ilçesinden büyük Yeni Mahallemize 2014 te muhtar olduğum 7. Aydan bu tarafa SASKİ ye alt yapı ile ilgili devamlı şekilde şikayetimizi ilettik. Bu insanlar burada sular altında. Allah rızası için gelin şunu yapın, bakın, işte proje yaptık, kredi çekemedik, bugün yapacağız, yârin yapacağız, bizim bir SASKİ müdürümüz var Rüstem Keleş, defalarca görüştük, bakacağız, edeceğiz, demesine rağmen Yeni Mahalleye hiçbir şey yapılmadı.

Bugünkü gazetede bile Serdivan’a  yağmur suyu yenilemesi için 16,5 kilometre kare yağmursuyu projesi çalışmaları var  onları gösteriyorlar. Hendek’e sıra gelince  neden olmuyor, sebebi  nedir, yani ne yapmamız lazım. Yeni Mahallenin alt yapısı suyu ile ilgili bu alt yapılarla, bu insanları kurtarmamız için şu su için bile Cumhurbaşkanımıza yazı yazalım da, Rüstem Keleş bunları yapmıyor  ondan mı isteyelim. yazık günahtır. Buna da Cumhurbaşkanımız eğilecekse bizim işimiz bitti demektir.

Rüstem Keleş orada oturuyor orayı burayı yeniledik Karasuyu yeniledik , Akyazı’yı yeniledik, Yeni mahalleye sıra gelince nedir sebebi nedir. Her konuda böyle, Şimdi Alt tarafa gidelim Yıldırım Beyazıt caddesi 2 yıldan beri yağmur suyu yüzünden asfaltı da yapılmadı, yolu da duruyor, başlayamadılar. Şu hale bakın’’ diye sitemlerini dile getirdi.

Yeni Mahallede vatandaşlar suların göle çevirdiği yollarda  geçemedikleri yerlerde bahçe kapılarını kullanmak zorunda kalıyorlar, yada göle dönmüş yollardan ayakkabılarını ellerine alarak geçmeye çalışıyorlar. Vatandaşlar tepkili, Balkondan çekim yapan ekibimize seslenerek ‘’25 senedir bu mahalledeyiz defalarca yetkililere derdimizi anlattık ne yaptıysak çare bulmadılar ‘’şeklinde sitemlerini dile getirdiler.

Mikrofonlarımıza konuşan vatandaşlar Yeni Mahalle vatandaşları 10 dakika yağan yağmurun eziyetini 25 senedir çektiklerini ifade ediyor. Mahallenin alt tarafında bulunan evlerdeki  vatandaşlar yağmur sularının gideri olmadığı için mağduru oluyorlar, sular evlere kadar giriyor. SASKİ’ nin burayla ilgili çalışma yapması burada yaşayan vatandaşların mağduriyetini gidererek sorunlarını çözüme kavuşturacaktır.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (543) 395 14 45
Reklam bilgi