- 02 Aralık 2018

Sofu Aday Adaylık Başvurusunu yaptı

Ak Parti Hendek İlçe Binasında partililerin yoğun katılımı ile başvurusunu yeni İlçe Başkan vekili Fatih Tazim’e verdi.

Sofu Aday Adaylık Başvurusunu yaptı

Ak Parti Hendek İlçe Binasında partililerin yoğun katılımı ile başvurusunu yeni İlçe Başkan vekili Fatih Tazim’e verdi.

Ak Parti Hendek ilçe teşkilatı toplantı salonunda gerçekleşen başvuru toplantısına Hendek Belediyesi aday, adayı Şenay Sakal, Hamit İsmailoğlu, İlçe Başkan Vekili Fatih Tazim, Yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katılım gösterdi

İlçe Başkanlığı görevini vekaleten devir alan Fatih Tazim açılış konuşmasını yaptı‘’Çok kıymetli dava arkadaşlarım böyle anlamlı bir günde buraya geldiniz, bizi yalnız bırakmadınız, hepinize  hoş geldiniz  sefalar getirdiniz diyorum. Bugün ilçe başkanımız istifa etmiştir. Ali Kemal Sofu Başkanımızın Belediye başkan aday, adaylığı başvurusunu almak için toplandık. Şimdiden kendisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim çıkmış olduğu yolda kendisini utandırmasın. Kendisi ilçe başkanlığından genel merkezimizin müsaadesi ve izni ile istifa etmiştir. Kendisine müsaade edilmiştir  onun için bugün belediye Başkan aday, adaylığı başvurusunu yapacak. Başta Ali Kemal Başkanımız olmak üzere yönetim kurulumuzun da takdiri ile  şuanda ilçe başkanlığı görevini ben üstleniyorum. Başkanımızın aday adaylığı başvurusu bugün alıyoruz. Bu zamana kadar Hendek Ak Parti teşkilatı olarak 5 tane aday adaylığı başvurusu oldu onlardanda aramızda olanlar var, onlara da hayırlı uğurlu olsun diyorum. Şu anda Ali Kemal Başkanımızla birlikte 6 tane başvuru oldu, ama mevcut Belediye başkanımız Ak Partinin belediye başkanıdır. Tabi olarak aday, adayıdır. Hepimiz bu davanın içerisindeyiz, bu bir çeşitliliktir, Ak Partinin güçlü olmasını gösterir. Biz adayımız kesinleştiği zaman kim olursa olsun Ak Parti ailesi olarak, teşkilat olarak, yönetimler olarak hepimiz arkasında var gücümüz ile çalışacağız. Diğer aday adaylarımızla da hep beraber çalışacağız, Hayırlı uğurlu olsun diyorum’’ dedi..

Daha sonra Söz alan  Ali Kemal Sofu selamlama yaparak başladığı konuşmada ‘’ Çok küçük yaşlardan beri bu yoldayız, davaya baş koymuşuz, 1994lü yıllardan beri milli gençlik bünyesinde orta öğretim başkanlığı yaptık. Akabinde Milli gençlik vakfı Kadir Bilgiç hocamızın ilçe başkan yardımcılığını yaptık. Fazilet Parti, Refah Parti ilçe gençlik kolu başkanlığında bulunduk. Ak Parti kurulduğundan beri gençlik kollarındayız. Sonra Şenay Sakal abimizin yönetiminde 7 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptık. Sonrasında da 1.1.2012 tarihinde hem ilçe teşkilatımızın tavsiyeleri ve Genel merkezimizin takdiri ile ilçe başkanlığı nasip oldu. 7 yıldır da Hendek’te acizane ilçe başkanlığı yapıyoruz. Girmiş olduğumuz 6 tane seçimden alnımızın akı ile, başarıyla hep birlikte omuz, omuza gönül, gönüle arazide birlikte çalışarak başarıyla çıktık. güzel tecrübeler kazandık, bizden büyüklerimiz ile çalıştık, 2 tane belediye başkanımız biride hala devam ediyor, iki tane belediye başkanımızın tecrübelerinden faydalandık. Güzel bir tecrübe bilgi ve birikimiz oldu. 7 yıldır arazideyiz. Köylerimizdeyiz kahvehanelerimizdeyiz, cemiyetlerdeyiz, bu ilçemizin tüm sorunlarına vakıfız. Yapılan güzel şeylere şahitlik ettik. Eksik şeylerinde farkındayız. Bizde dedik ki bu bilgi ve birikimiz le 2023 e giderken bu son durak 2019 mahalli seçimlerimizde Belediye başkanlığı adaylığına talip olmak istedik. Bu işin biz emir eriyiz. Görev askeriyiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın bur da ki kale komutanıyız. Kendi kafamıza göre çıkıp ta bizde adayız, aday adayıyız deme şansımız olmadığı için öncelikle talebimizi Genel Merkezimize ilettik, dedik ki bu yarışta bizde olmak istiyoruz. Nasip olur da, olmaz da. Kim aday olursa kimin nasibi ise onunda peşinde asker gibi çalışmaya hazırız tabi ki. Ama müsade edin bizde bu yarışa katılalım, bu bilgi birikimiz le bizde vatandaşımıza, Hemşerilerimize, Hendek’imize hizmet edelim diye bilgimizi verdik .Genel Merkezimizde son güne kadar gerekli değerlendirmeleri yaptılar ve diğer 8 ilçe başkanı arkadaşımız la birlikte bize uygundur istifa edebilirsiniz dediler. Biz üstlerimizi dinleyerek görevimizi bırakmadan müsade alarak yaptık. Bur da bu emaneti  öncelikle ehline bıraktığımıza inanıyoruz,  bu bayrağı en az bizim kadar,  bizden de iyi taşıyacak olan aynı bizim geçtiğimiz yollardan geçmiş, aynı saydığım siyasi tecrübelere sahip Fatih Tazim abimize, arkadaşımıza öncelikle bayrağı sağlam bir yere bıraktık. Bizde bundan sonraki hayatımızda kendisinin emrindeyiz. Artık ilçe başkanımız şuan vekaleten  genel merkezimiz da asaleten takdir ederse ama şuan kendisine başarılar diliyoruz.

Biz Bu döneme inşallah aday, adayı olarak talip olduk, bundan sonrası Genel Merkezimizin yapacağı incelemeler, kriterler doğrultusunda illaki bir tane adayımız olacak şuan 7 tane aday adayımız var, herhangi birimiz aday olacak, aynı bu coşku ile hep birlikte 2019 yerel seçimlerini en güçlü bir şekilde kazanmak için, Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize layıkıyla hizmet etmek için, başarılı bir sonuç elde edebilmek için bu enerji ile hep birlikte çalışacağız. Önemli olan bur da bu cesareti göstermektir. Tüm aday, adayı arkadaşlarımızı ben tebrik ediyorum, önemli olan bu göreve talip olmaktır. Bende varım demektir. Bizde acizane bende varım dedik.  Bundan sonrası genel merkezimizin takdiridir ve nasiptir Rabbim inşallah tamamına erdirsin diyorum’’ şeklinde konuştu.

Ali Kemal Sofu Aday adaylığı dilekçesini Fatih tazime teslim etti akabinde parti binası önünde resim çekimleri ile ali Kemal Sofu’nun aday adaylığı başvuru programı sona erdi

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.