Ak Parti, CHP ve MHP vekillerine soruyorum
Nurettin Eryılmaz (show tv Sakarya muhabiri)

Nurettin Eryılmaz (show tv Sakarya muhabiri)

Ak Parti, CHP ve MHP vekillerine soruyorum

17 Ekim 2016 - 15:26

Ak Parti, CHP ve MHP vekillerine soruyorum

Sakarya’mızın 7 milletvekiline soruyorum: Adapazarı tereni neden 4 yıldır çalıştırılmıyor? Neden bir milyonluk şehirde teren seferleri yapılamıyor? Neden bu...

Sakarya’mızın 7 milletvekiline soruyorum: Adapazarı tereni neden 4 yıldır çalıştırılmıyor? Neden bir milyonluk şehirde tren seferleri yapılamıyor? Neden bu konu hızla çözülemedi? Seçim öncesinde garda zemin etüdü yapılması göz boyamadan ibaret miydi? Eğer öyle değilse seçim sonrasında neden bir gelişme olmadı? Neden?

Bu sorularım başta Ak Parti’nin 5 milletvekiline. Elbette verebilecek bir cevapları vardır. Ama bu cevaplar artık yeterli gelmiyor. Çünkü 4 yıldır trensiz bir şehirdeyiz. Ne anlatırlarsa anlatsınlar, hangi gerekçeyi sunarlarsa sunsunlar bu şehirde teren seferleri yapılamıyor.

Sakarya Milletvekilleri seçim zamanı halktan oy ister, seçim zamanı basın mensuplarını kahvaltılı toplantıya davet ederler, patilerinin politikalarını, vaatlerini anlatırlar… Seçimler biter, bir dahaki seçime kadar pek kimseden ses çıkmaz. Seçim zamanında yanlarında görmek istedikleri gazetecilerin kapılarını dahi çalmazlar. Çalanlar da bir iki gazeteye şöyle bir gözükür o kadar.

Oysa milletvekillerimizin basınla daha sık bir araya gelmeleri gerekir. Neler yaptıklarını, verdikleri sözlerin ne aşamada olduğunu, olmadıysa neden olmadığını anlatmaları gerekir. Şimdiye kadar bu yönde bir gayretleri olduğunu göremedim. Vekillerin sesini duyuran, kendilerini tanıtmalarına vesile olan basın hep unutulur ne hikmetse.

Gelelim demir yolu ulaşımındaki 4 yılık sessizliğe. İzmit ve İstanbul’a tren ayrıcalığıyla ulaşan vatandaşlar şimdilerde otobüslere mahkum edilmiş durumda.

Demir yolu; başta üniversite öğrencileri olmak üzere memur, esnaf ve binlerce vatandaşın en çok tercih ettiği ulaşım şekliydi. Tren, birçok kişi için hem daha ekonomik hem de güvenli bir ulaşım alternatifiydi. Sakaryalılar dört yıldır bu haktan mahrum edildi.

Seçim zamanı garda zemin etüdü yapılarak demir yolunun yeraltına alınacağı izlenimi verilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanımız çok umut verici bir konuşma yapmıştı. AK Partili vekiller de demiryolu üzerinden politika üretmişti.

Şimdi bu işte sorumluluğu olan tüm vekillere ve bürokratlara soruyorum: 4 yıl geride kaldı Ada Treni nerede?
Ayrıca aynı soruyu ana muhalefet partisi CHP ve MHP’ye de soruyorum. Siz muhalefet olarak bu konuyu neden takip etmediniz? Neden sesiniz çıkmadı?
Sonuç olarak 4 yıl geride kaldı; Ada Treni hala yok!

 

Bu yazı 1137 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar