Başkan Faruk Albay’dan Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Mesajı

Gelecek Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Faruk Albay, 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Albay, “Milletimizin bağımsızlık azminin, birlik ve beraberliğimizin simgesidir Adapazarı zaferi. Bu büyük zafer de mücadelenin en başından itibaren düşman kuvvelerine cesaretle direnmiş, vatanı uğruna canlarını seve seve feda ederek şehadet şerbetini içmiş kahraman şehitlerimiz asla unutulmayacaktır” dedi

HALİT MOLLA ADINI YAŞATMAK ADINA

Faruk Albay, “21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. yıl dönümünde, 21 haziran 1921’de Adapazarı’na girerek Orhan Cami’de sabah ezanı okuyan, şehrimizin büyük kahramanı Halit Molla adını birkez daha yad ediyoruz. Şehrimiz yöneticilerinden Adapazarı’nın Kurtuluş destanını yazan büyük kahramanı Halit Mollah adını yaşatmak adına bir adım atılmasını gönülden isteriz”dedi.

Başkan Albay “Bu duygu ve düşüncelerle, Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yıldönümünde İstiklal ve İstikbalimiz için mücadele eden, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan Halit Molla ve Silah Arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

- Sakarya’dan Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/11184877/baskan-faruk-albaydan-adapazarinin-dusman-isgalinden-kurtulusu-mesaji