Farklılığımız En Önemli Zenginliğimizdir

Farklılığımız En Önemli Zenginliğimizdir

Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Yerel yöneticiler olarak kardeşlik coğrafyamızın barındırdığı zenginlikleri korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında misafir etti. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında 28 Eylül Pazar günü Akyazı Akbalık Mahallesi’nde gerçekleştirilecek Ayayra Şenliği ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgi veren Sarı, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Abhaz Zaferi’ni çeşitli etkinlikler ile kutlayacağız. Kafkas kökenli kardeşlerimiz Akbalık’ta bir araya gelecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman kültür derneklerinin yanında oldu. İlgi ve desteğini bizlerden esirgemedi. Başkanımıza bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Desteğimiz Sürecek

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,  “Sakarya’mız, farklı kültürlerin harman olduğu bir şehir. Bu zenginliğin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için elimizden gelen desteği verdik. Yerel kültür derneklerimizle her zaman işbirliği içerisinde olduk. İnşallah bu birliktelik güçlenerek devam edecek. Yerel yöneticiler olarak kardeşlik coğrafyamızın barındırdığı zenginlikleri korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

- Sakarya’dan Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/1251604/farkliligimiz-en-onemli-zenginligimizdir