ALİFUATPAŞA’YA YENİ YÜKSEK OKUL İNŞAATI

ALİFUATPAŞAYA  YENİ YÜKSEK OKUL İNŞAATI

Geyve Alifuatpaşa Mahallesine Meslek Yüksek Okulunun yeni binası inşa edilecek.

Sakarya Üniversitesinin bölünüp Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurulması ve ilçelerdeki yüksek okulların bu üniversiteye bağlanmasıyla yapımı yılan hikayesine dönen Alifuatpaşadaki Meslek Yüksek Okulu inşaatı için yeşil ışık yakıldı. Geyve Belediye Başkanı beraberinde SUBU rektörü Prof. DR. Mehmet Sarıbıyık ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüceyi makamında ziyaret etti.

DDY tarafından  Hızlı Tren geçişi yüzünden demiryolu geçidinin kapatılmasıyla kara günler geçiren Alifuatpaşa Mahallesi yeni yapılacak olan Meslek Yüksek Okulu inşaatı ve artacak öğrenci kapasitesiyle adeta nefes alacak..

YIKIM KARARI ALINMIŞTI

Alifuatpaşadaki yüksek okul binası için geçtiğimiz yıllarda gelen teknik ekiplerin incelemesi ve alınan numuneler sonunda çıkan raporlar doğrultusunda yıkım kararı alınmıştı.Çıkan bu rapor sonrası okul için yeni yer ve mali kaynak sorunu yapılan girişimler sonucu halledilmişti..

BÜYÜKŞEHIRDEN DESTEK

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya beraberinde SUBU rektörü Prof. Dr. Mehmet Karabıyık ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüceyi makamında ziyaret ederek bütçesi hazır olup yeniden inşa edilecek Meslek Yüksek Okulu inşaatı konusunda görüşmelerde bulundular.Ziyarete MYO inşaatı yaptırma derneği üyeleri Belediye Meclis üyeleri Metin Atalay Hasan Çetinkaya Alifuatpaşa mahalle muhtarı Adem Arıcan ile STK temsilcileri de katıldı.

TEŞEKKÜR

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya prosüdürler tamamlandığında bölümüyle öğrencisiyle ve en önemlisi kalitesiyle Alifuatpaşaya yakışan güzel bir yüksek okul hizmete açılacak.Bu vesileyle de Alifuatpaşamızda yapılacak olan yeni MYO binamız için desteklerini esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ile tüm iş adamlarımıza ilçem adına şükranlarımı sunuyorum dedi.

- Sakarya’dan Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/2810263/alifuatpasaya-yeni-yuksek-okul-insaati