BABAOĞLU, SÖĞÜTLÜ ER MEYDANINDA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Öztenin daveti ile 35.si [http://35.si] düzenlenen Söğütlü Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine katılarak  başpehlivanlarla birlikte Söğütlü er meydanına davul zurna ekibi eşliğinde girdi.

2005 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Samsunlu Şaban Yılmaz olmak üzere Hendek Belediyesi güreşçilerinden Hendekli Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı Çorumlu Murat Gençtür Ordulu Nadir Takı Ankaralı İbrahim Katkıcı ve yine Hendekli Mahmut Kavakçı dahil 7 baş pehlivan Başkan Babaoğlu adına güreştiler. Çeşitli boylarda kıran kirana mücadeleler olurken başpehlivanlık kategorisinde  toplamda 26 başpehlivan mücadele etti.

Yarı final karşılaşmasında kurada Hendek Belediyesi başpehlivanları usta çırak Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı birbiriyle karşılaştılar.  Kavakçıyı yenerek finale yükselen Süleyman Aykırı ustasının elini öperek vefa örneği gösterdi. Finalde Aykırıyı yenen Kocaeli Karamürselli Hüseyin Gümüşalan 1. Olurken Başkan Babaoğlu        nun pehlivanları Süleyman Aykırı 2. Ahmet Kavakçı ve Şaban Yılmaz da 3. lük elde ettiler.

Selman Dede Güreşlerini muhteşem bir şekilde organize eden ve ata sporu yağlı pehlivan güreşlerine destek veren Başkan Babaoğluna başpehlivanlar teşekkür ettiler.

- Sakarya’dan Haber, ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/2917313/babaoglu-sogutlu-er-meydaninda