MHP. Sapanca İlçe Başkanlığı Kırkpınar'daki telefirik ile ilgili basın açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca ilçe Başkanı Gökhan Alemdar Şehrimizin gündemini uzun süredir meşgul eden Kırkpınardaki teleferik projesi ve Avukat Zafer Kazanın akıldan mantıktan ve hukuktan uzak söylemleri hakkında  açıklamalarda bulundu. İlgili yazımızı medya organlarınızda yayınlamanızı Milliyetçi Hareket Partisi olarak saygılarımızla talep ederiz.

İstisnasız herkes bilmelidir ki Milliyetçi Hareket partisi tamamıyla Sapanca Halkının  yanındadır. Partimiz cesaret ve inanmışlıkla Sapancanın hak ve çıkarlarının arkasındadır.

Hiç şüphe yok ki muhattapları açısından Milliyetçi Hareket Partisini hedef almak çok tehlikelidir. Türk milliyetçiliğine alerjisi olan Türk ismine nefret kusan aymazlar ve kendini bilmezler için Milliyetçi Hareket Partisini hedef tahtasına koymak ucube bir siyasi anlayışın tezahürüdür.

Türk milletinin egemenlik ve tarihsel haklarıyla temelden ve bütünüyle çatışan vatana ve millete alenen karşı tavırda olan bir siyasi anlayışın neferi olan kişilerin geçmişte olduğu gibi şimdi de ilk hedef olarak Milliyetçi Hareket Partisini hedef almaları şaşırtıcı değildir.Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden bu zihniyete sessiz ve seyirci kalmayacaktır.

Çıkar ittifaklarınınçürük ortaklıkların çarpık ilişki ve irtibatların siyasi uzantısının sözcülüğünü yapanlar Ülkemizi olduğu gibi Sapancamızı da hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Sapanca halkı gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir.

Gayri Milli anlayışın sahibi malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlarıyla Sapancamızın gelişim ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişler ve bunu da salt siyasi çıkarları uğruna vatandaşımızdaki hassasiyetleri sömürme niyetlerini açığa çıkararak göstermişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisinin iradesi Milli İradenin bizzat kendisidir. Siyasi istikballerini  siyasi krizlere ve siyasi kaoslara ikmal eden siyaset anlayışının figüranı olanlar Sapanca Halkının adını ağzına almaya cesaret etmemelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca ilçe başkanı Gökhan Alemdar olarak şunu net söylüyorum ki meclis üyelerimle ve teşkilatımla ilçemizdeki teleferik alanında yer alan vatandaşlarımızın talepleriyle  bizzat yakından ilgilendik. Kavgaya kaosa mahal vermeden akıl mantık ve hukuk çerçevesinde çözüm önerileri getirmeye çalıştık. En başından beri ortak aklın geliştirilmesi için çabaladık. Nitekim ilçe Belediyemizin son meclis toplantısında Milliyetçi Hareket Partili Meclis üyemiz Atilla Eker ilgili durumu açık bir şekilde ortaya koyarak teleferik projesinin ilçe turizmine çeşitlilik ve ivme katacak bir proje olduğunu fakat teleferik istasyonunun etrafında yaşayan insanların şikayetlerine de duyarsız kalmamamız gerektiği şeklindeki görüş ve beyanlarımızı meclis tutanaklarına geçirmiştir. Şehrin de gündeminde olan konu ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi il başkanımız sayın Ahmet Ziya Akar da projenin Sapancanın gelişimi ve turizm potansiyeli için gerekli olacağını fakat bu haliyle ihale süreci ve uygulama aşamalarında ciddi eksikliklerin ve hataların olduğunu belirterek Sapanca Belediyesi Başkanı sayın Özcan Özenin bölge halkıyla birlikte hareket ederek haklı taleplerin dinlemesi ve ortak aklın geliştirmesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Başkan Özen de Milliyetçi Hareket Partisinin bu çağrısına kulak vermiş ve gereğini yaparak orada bulunan vatandaşlarımızla bir araya gelerek taleplerine kulak vermiş ve toplumsal huzuru temin etmeye dönük olumlu bir adım atmıştır. Bu hususta beklenen iradenin devam edeceğine ve sayın Özenin Sapanca halkının haklı menfaatlerine dönük hareket edeceğine inancımız tamdır.

Hal böyle apaçık ortadayken Türkiyeye verecek bir şeyi olmayan aklı kiralık siyaseti rehinli bir anlayışın Sapancaya da verebilecek bir şeyi yoktur.

Bu önemli gündemin beraberinde Milliyetçi Hareket Partisinin ismini kullanarak gündeme oturmak isteyen ve avukatlık sıfatını kullanarak topluma güven telkin etmeye çalışan zatın ilgili projeyi hukuksal açıdan incelemesini öneriyoruz. İsmini anmaktan bile imtina ettiğim bu zatın provakatif söylemleri bırakmasını ilgili proje hakkında açılmış olan yargılama süreçlerini takip etmesini salık veriyoruz.Utanarak ifade ediyorum ki malum avukatı hukuka davet ediyoruz. Kendisine Hukuktan vazgeçmemesini eğer hukukun dışındaki alanlarda boy göstermek niyetindeyse de net bir şekilde pozisyonunu belirlemesini acemisi olduğu siyaset alanında varlık göstermek niyetindeyse öncelikle siyasi etik ve ahlak konularında kendisini geliştirmesini ürettiği siyasi söylemleriyle toplumu germemeye ve kendisi gibi düşünmeyenleri vatandaşla karşı karşıya getirmeye dönük yıkıcı siyaset dilini terk etmeye davet ediyoruz.

- Sakarya’dan Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/3375518/mhp-sapanca-ilce-baskanligi-kirkpinardaki-telefirik-ile-ilgili-basin-aciklamasi