Sakarya Efsane Taekwondo Spor Kulübü sporcuları evden çalışıyor

SAKARYA EFSANE TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ SPORCULARI EVDEN ÇALIŞIYOR

SAKARYA EFSANE TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ YENI TIP KORONAVIRÜS KOVID-19 SÜRECINDE TÜM SPORCULARININ EVDEN ÇALIŞTIĞINI AÇIKLADI.

Kulüp basın danışmanı Efekan Öztaşın yaptığı açıklamada Sakarya Efsane Taekwando Spor Kulübü olarak sağlık bakanlığımızın ilk Covid-19 virüsü vakasını açıklamasının ardından tüm  gruplarımızın çalışmalarını Evde kal diyerek iptal ettik. Uzayan evde izolasyon süreci nedeniyle sporcularımızı sporcu ailelerini kapsayan video konferans çalışmalarını Sakarya Efsane Spor Kulübü Ev Ödevinde diyerek başlattık. dedi.

Evler Spor Salonlarına Döndü

Efekan Öztaş Tüm spor organizasyonlarının küresel salgın Kovid-19 sebebiyle durduğu ve kısmi sokağa çıkma yasağı ile antrenmanların da yasaklandığı ülkemizde sporcularımıza evlerinde bireysel çalışmalar yapmasına yönelik programalar hazırladık. Sporcularımız evlerini adeta spor salonlarına döndürerek evlerinin salonunda balkonunda bahçesinde garajında hatta çatısında hareketler yaparak çalışmalarını sürdürüyorlar. Sporcularımız yaptıkları çalışmalarının video görüntülerini bizlere ulaştırarak antrenmanları yakından takip ediyoruz. dedi

Sporculara virüs ile ilgili bilgilendirme ve korunma için uygulanması gereken kuralları içeren bilgi metinlerinin paylaşıldığına da  belirten Efekan Öztaş kulüp antrenörlerinin sporculara video bağlantı ile fiziksel egzersiz programları beslenme programları ile kaygı stres gibi sorunlar için çözüm önerileri içeren programlar uyguladıklarını söyledi.

Uzaktan çalışma programının sporcuların geri bildirimleri ile geliştirileceğinden bahsedilen açıklamada Sakarya Efsane Taekwando Spor Kulübü  basın danışmanı Efekan Öztaş kulüp oyuncularının katılacağı video konferanslar hazırlandığını da sözlerine ekledi.

- Sakarya’dan Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/4155612/sakarya-efsane-taekwondo-spor-kulubu-sporculari-evden-calisiyor