Pubg Nedir? Pubg Nasıl Oynanır?

 


Sizlere son zamanların en popüler oyunlarından birisi olan Pubg oyunu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Pubg nereden geliyor? Pubg oyununda amaç nedir? Pubg nasıl ve nerede oynanır? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız. PUBG veya toplumda sıkça kullanılan Türkçe karşılığı olarak Papçi hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz:


Pubg Nedir?

PUBG, Bluhole tarafından piyasaya sürülen ve geliştirilmeye devam edilen çok oyunculu bir video oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds’un kısaltmasıdır. Tüm dünyada ve Türkiye’de birçok oyuncuya sahip olan PUBG, FPS türünde bir oyundur. Başlangıçta PC platformu için Steam’de piyasaya sürülen PUBG şuan akıllı telefonlarda ve tabletlerde de oynanabilir. Hatta online olarak Pubg oyunun oynayabileceğiniz birçok oyun sitesi de mevcuttur. Pubg (Türkçe karşılığı olarak Papçi) oyunu silahlar ile oynanan bir oyun olduğundan, online oyun sitelerinin Silah Oyunları bölümünde bu oyunu bulabilirsiniz.


Pubg Oyununda Amaç Nedir?

PUBG’nin temel amacı hayatta kalmak olsa da, bu hedefe ulaşırken diğer oyuncuları ortadan kaldırmak için adımlar atmanız gerekiyor. 100 oyuncu yönlendirilmiş bir uçakta oyuna başlar.İstediğiniz zaman uçaktan inebilirsiniz ve paraşütle bir atlama gerçekleştirirsiniz. Yalnızca gruba katılmayı seçen oyuncular rastgele olarak diğer oyunculardan oluşan bir gruba atanır.Takımdaki oyuncular ölene kadar takım dağılmayacaktır.


Pubg Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuncular haritaya ulaştığında kask, zırh, çanta, silah, bomba, araç, silah ekipmanları gibi çeşitli ekipmanlar bulmak için çeşitli binaları ve alanları ararlar.  Oyuncuların hepsi eşit başlar hiç birisinin diğerinden artı bir yanı yoktur.Zırh, kask, çanta gibi ekipmanlar 3 seviyeye sahiptir. Her oyuncunun daha iyi ekipmana ihtiyacı olduğundan,o bölgede ne kadar çok oyuncu toplanırsa,alan o kadar tehlikeli hale gelir. Bu oyunda oyuncuya iki bakış açısı sunulur ve oyuncu birinci şahıs olarak veya birinci şahıs nişancı modunda oynayabilir.  Oyun sırasında bakış açınızı değiştirebilirsiniz.

Her birkaç dakikada bir harita belirli bir kısma doğru küçülmeye başlar. Oyuncuların haritanın güvenli bir yerine gitmesi için belirli bir süre verilir. Güvenli bölgeye zamanında ulaşmayan oyuncular, dış tehlike bölgesinin etrafındaki parlak mavi duvarla yüzleşeceklerdir. Bu mavi duvar zaman oyunun başlarında canını yavaş yavaş azaltsada oyunun sonuna doğru çok hızlı bir şekilde canınızı azaltabiliyor. Ayrıca oyun boyunca haritada işaretlenen kırmızı bir bölge içinde belirli aralıklarla bombalar yağıyor. Bu bombadan kaçmak için bir binanın içine saklanmanız veya o bölgeden çıkmanız gerekiyor.

Maçların tamamı ortalama 30 dakikadan fazla sürüyor. Her oyunun sonunda oyuncular, hayatta kalma sürelerine, öldürülen oyuncu sayısına ve verilen hasara bağlı olarak oyun içi para birimi ile ödüllendirilir ve puan kazanır. Bu puanlarla rütbe sisteminde rütbesini arttırır. Oyunda 8 adet rütbe vardır. Oyuncular oyun kazanarak en üst rütbeye ulaşmaya çalışırlar.


Pubg yani Papçi Nerede Oynarım?

Pubg yani Papçi oyununu Google Play uygulaması olarak mobil cihazınıza indirerek kurabilir ve hemen oyuna başlayabilirsiniz. Mobil cihazınızın donanımı bu oyunu kaldırmaya yeterli değilse veya zaten bir kez oynayacağım diyorsanız size tavsiyemiz Papçi Oyna sayfasından bu oyunu oynamanız olacaktır. Papçi oyna sayfasından oyuna direkt giriş yapabilir ve orjinal PUBG oyununun çok yakın muadili olarak bu oyunu oynayabilirsiniz.


Ülkemizin en önemli oyun sitelerinden birisi olan Oyunlara.Com adresinden bu oyununun dışında silah oyunları ve yanı sıra onlarca kategoride oyun oynama fırsatı yakalamış olursunuz. Oyun Oyna denilince ilk akla gelen bu online ücretsiz oyunlar çalışması aradığınız oyunu bulmanız için nezih bir ortam sunuyor. Pubg ve diğer oyunlarda eğlenceli vakit geçirmeniz temennisi ile...

- Sakarya’dan Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/7240447/pubg-nedir-pubg-nasil-oynanir