Şanlıurfa’lı Halil Karataş Kimdir ?

1977 yılında Şanlıurfa’da dünyaya geldi.Biniyusuf tay aşiretine mensup olan Halil Karataş 1979 yılında babasını kaybetti ve 3 kardeşten biri olan Karataş babasının ölümünden sonra 1970’li yıllarda Şanlıurfa’nın çekçek köyünde kan davasından dolayı Şanlıurfa’ya merkeze göç etti. Bu süre zarfında 1984 yıllarında Eğitime önem vererek Sancaktar mahallesi Ulubatlı Hasan ilk okulunda okumaya başladı. Hem okulunu okurken hemde 1986 yılında sanayi sitesinde oto tamircisi olarak çalışmaya başladı.

1991 yılında sanayi de çalışarak Arabalara olan düşkünlüğü kendisinin ayakta kalmasını sağlayan araba alım satımına başlayarak 1995 yılında kendi şirketini kurdur.KARATAŞLAR otomotiv olarak otomotiv sektöründe faaliyet göstererek bir ilke imza attı.

Daha sonrasında KARATAŞLAR PLAZA OTOMOTİV EMLAK TARIM HAYVANCILIK AŞ şirketini genişletti. Türkiye genelinde iyi derecede yatından ve çevresi olan Halil Karataş bir şirket kurucusu olarak halen devam etmektedir.

KARATAŞLARşirketini bütün dünya ya bir marka olarak tanıtmış büyük başarılara imza atmıştır.İkinci evliliğini yapan Karataş 9 erkek 3 kız babasıdır.

Ünlü İş Adamı Halil Karataş yaptıklarım geleceğimin teminatıdır diyerek Şanşıurfa’yı bütün batı illerine tanıtan bir Urfalı olarak da bilinmektedir.

Kaynak: Gazeteci Ferhat AYDOĞAN

- Sakarya’dan Haber, Kocaeli-Düzce son dakika bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryadanhaber.com/haber/9777521/sanliurfali-halil-karatas-kimdir